Sirkenin Cilde Faydaları

Elma-Sirkesi-İle-Kilo-Vermek
3 Temmuz 2015 tarihinde eklendi

Sirkenin Cilde Faydaları Nelerdir

Genel olarak sirkeler arasında en çok cilde yararı olan Elma Sirkesidir. Elma sirkesinin bu kadar kullanışlı olmasından dolayı birçok hanım ve erkek, var olan cilt problemlerine karşı savaşabilmek adına Sirke kullanımına önem vermektedir. Birazdan sunacağımız faydaları ile birlikte 1500’lü yıllardan bu yana tercih edilen sirkenin ne denli önemli bir ürün olduğunu da fark edebilme hakkına sahip olacaksınız! Bugüne kadar sirke tüketen pek çok kişi, var olan faydalarını da eksiksiz bir şekilde görme şansı yakaladı. Bu nedenden dolayı da sirkenin cilde doğru uygulanması durumunda pek çok cilt sağlık problemini giderebilme durumu söz konusu olacaktır. Sirkenin cilde faydaları adlı makalemizi daha ayrıntılı bir şekilde inceleyelim.

Sirkenin Cilde Ne Gibi Faydaları Bulunuyor?

 • Sivilce lekelerini tamamen temizler, hatta ciltte oluşan sivilcelerin de tedavisi için oldukça önemlidir.
 • Güneş lekesi gibi diğer leke türleriyle de savaşan bir ürün türü olan sirke, bu anlamda kadınların başlıca tercihidir.
 • Yaşlanma karşıtı olmasıyla birlikte ciltte sarkmalar ya da buruşmaların tamamen önüne geçmesine yardımcı olur.
 • Cildi beyazlatan bir üründür. Kozmetik ürünlerine yüksek meblağlar vermek yerine sirke tercih ederek sizlerde faydasını bu alanda görebilirsiniz.
 • Cildi sıkılaştırır, gözenekleri temizler ve sıkı bir görüntü almanızı sağlar.
 • Akne , sivilce ve cilt bakımı gibi durumlarda da sirke kullanımı gayet iyi gelecektir.


Sirke Cilt Bakımında Nasıl Kullanılır?

 • Su ile karıştırarak cilt bakımınızın ardından tonik şeklinde uygulayabilirsiniz. Pamukla yüzünüze sürebilirsiniz. Bunu yapmanız sivilce lekelerinizin geçmesi için etkili olacaktır.
 • Akşamları yatmadan önce düzenli olarak cildinize uyguladığınız takdirde cildinizin daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.
 • Elma sirkesini buhar şeklinde de uygulayabilirsiniz. Yarım litre suyun içine 5-6 kaşık kadar elma sirkesi ekleyip, kaynatın. Sonrasında buharını yüzünüze tutun. Cilt lekelerinize iyi gelecek bir yöntem olacaktır bu.

Sirkenin Yan Etkilerini Azaltmak İçin Ne Yapılabilir?

 • Bazı yan etkileri de olan sirke, yoğun ve düzensiz kullanım yüzünden cildinizde tahrişler yapabilmektedir. Tahriş gibi problemlerin önüne geçebilme adına lazım olan şey ise, cildinize doğru bir şekilde sirkeyi uygulamak, 1/10 kadar su ekleyerek beraberinde kullanmak önemlidir. Çünkü su, aynı zamanda sirkenin olumsuz yönlerini kırmasıyla birlikte, cilde karşı da bir ferahlık hissi kazandırır. Bu tip durumların önüne geçebilme hususunda sirke önemli bir faktördür.
 • Tedavi edici yönüyle de kendini ön plana çıkarmasını bilen sirke, akne gibi sorunsallardan kısa sürede arınmanıza yardımcıdır. Bunun yanı sıra ise diğer pek çok sorunlardan da kurtulmanızı sağlayacak olan bu ürün tipi, kullanıcılara doğru kullanılması durumunda yan etkilerini göstermeyecektir. Zira sunduğumuz tüm adımları doğru izlerseniz tahriş olma gibi bir yan etkiyi tamamen ortadan kaldırabileceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git