Sırt Sivilcelerinden Kurtulma Yöntemleri Nelerdir?

Sırt Sivilcelerinden Kurtulma Yöntemleri Nelerdir
5 Mart 2017 tarihinde eklendi

Sırt Sivilcelerinden Kurtulma Yöntemleri Nelerdir?

Sırtta yer alan sivilceler özellikle yaz aylarında büyük bir soruna dönüşür. Kadın ya da erkek farketmeksizin herkesin başına gelen sırt sivilcesi sorununa çare olarak birçok farklı yöntem uygulaması yapabilirsiniz. Sırt sivilcelerinden kurtulma yöntemleri nelerdir sorusu karşımıza çıkan bir sorudur. Sorunun cevabını merak eden kişilerin yazımızı okuması faydalı olacaktır. Doğal malzemeler kullanımı ile sırt sivilcelerinden nasıl kurtulabileceğiniz öğrenebilirsiniz.

Deniz Tuzu Kullanımı

Deniz tuzu kullanımı yaparak sırtınızda yer alan sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Deniz tuzu kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli konu seçilecek olan deniz tuzunun iyotlu olmamasına dikkat etmektir. Deniz tuzu ile kullanım için gerekli olan malzemeler arasında yalnızca 3 bardak deniz tuzu ve bir küvet sıcak su yer almaktadır. Bu iki malzemeyi temin ettikten sonra sırtınızdaki sivilcelerin zaman içinde yok olduğunu görebilirsiniz. Kullanım için küvetin içine deniz tuzunun tamamını dökün ve eridikten sonra da küvetin içine girin 30 dakika boyunca küvet içinde uzanmanız etkili olacaktır. Daha sonrasında çıkıp durulanabilirsiniz. Eğer sırtınızda çok sayıda sivilce varsa tuz banyosunu günde iki kere yapmanız uygun olacaktır. Bunun yerine deniz tuzunu suyla karıştırabilir ve bir sprey içine boşaltabilirsiniz. Sonrasında bu ürünü sırtınıza sprey olarak sıkabilir ve bu şekilde bir kullanım da yapabilirsiniz. Sırt sivilcelerine en iyi gelen ürünün deniz tuzu olduğu bilinmektedir.Yulaf Ezmesi Banyosu Hazırlayın

Can acıtan sırt sivilcelerinden kurtulmak için bir diğer doğal yöntem olarak yulaf ezmesi banyosu hazırlayabilirsiniz. Bunun için bir tane çorap ile 3 yemek kaşığı sade yulaf ezmesi kullanımı yapmak yeterli olacaktır. Karışımı hazırlamak için yulaf ezmesini iyice ezdikten sonra çorabın içine koyun ve bu çorabı da banyo suyunun içinde bekletin. Sonrasında suyu girin ve 20 dakika boyunca bekleyin. Bu işlemi günlük olarak tekrar etmeniz sonucunda sırt sivilcelerinden kısa süre içinde kurtulmayı başarabilirsiniz. Cildiniz bu maske sayesinde çok daha yumuşak bir hale de gelecektir. Karışım oldukça etkili bir ürün olduğu için çoğu kişi tarafından tercih edilir hale gelmiştir. Karışımı günlük olarak kullanabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı Kullanımı

Çay ağacı kullanımı da sırtı sivilcelerine iyi gelmektedir. Bu karışım için 3 çay kaşığı çay ağacı yağı

ve 1 su bardağı su gereklidir. Öncelikle suyun içine tüm çay ağacı yağını ekleyin. Daha sonrasında bu karışımı pamuk yardımı ile birlikte sırtınızda sivilce olan bölgelere sürün. Bu işlemi sivilce sorunundan kurtulana kadar günlük olarak kullanabilirsiniz. Bu karışımı daha çok etki etmesi için günde 2 ya da 3 kere de uygulayabilirsiniz. Karışımı dilerseniz gece yatmadan önce kullanabilirsiniz. Sırt sivilcelerinden kurtulma yöntemleri nelerdir sorusuna bu şekilde cevap verilebilir. Bu yöntemleri düzenli olarak kullanmanız daha etkilidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git