Şişliklerin İnmesi

Şişliklerin İnmesi
6 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Şişliklerin İnmesi

Yoğun sıcak ve aşırı soğuklara maruz kalma durumunda oluşan, Şişliklerin inmesi nasıl gerçekleşmektedir? Şişliklerin temel sebebi, kan damarlarının dış ortamlara verdiği tepki olmaktadır. Özellikle, iltihap ve enfeksiyon riski olan şişliklerin, kulak, burun, el ve ayak parmaklarında görüldüğünü belirtelim. Şişlikleri engelleyebilmek için, ilaç tedavilerinden yararlanabilir ve sizlere sunacağımız, doğal bitkisel tedavi kürlerini kullanabilirsiniz. Şimdi, şişliklerin inmesi ve nedenleri üzerinde duracağız.

Şişliklerin İnmesi İçin Tedavi Kürleri

  • Kırmızı toz biber, baharat yerine de kullanılan ve iltihap sökücü özelliğiyle etkili olan bir yöntemdir. Kan akışını hızlandırması, şişlikleri azaltmasıyla bilinmektedir. Şiş bölgeniz direk acı biber sürmemelisiniz. Merhem yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz.
  • Şişliği almasıyla bilinen patates de oldukça etkilidir. Deniz tuzunu, patates suyuna ekleyerek, şişlik bölgenize sürebilirsiniz.
  • Şalgamın, şişliklerin inmesi noktasında, uzun bir geçmişi ve etkisi bulunmaktadır. Bir tutam şalgam doğrayabilir ve sıcak su dolu tencereye atabilirsiniz. Soğumasını beklemeli ve sonrasında, şiş olan bölgenizi ıslatmalısınız. Aynı zamanda, şalgamın parçalarını, şişliğe uygulayabilir ve ovalayabilirsiniz.
  • Şişlikler için bir diğer formül limondur. Şiş olan bölgeye, limon suyu uygulamalı ve kurumasını beklemesiniz. 15 dakika kadar bekledikten sonra, yüzünüzü yıkayabilirsiniz.
  • Şişlik tedavilerinde sıklıkla kullanılan soğan, hem faydalı, hem de etkili bir çözümdür. 1 veya 2 adet soğanı rendelemeli ve suyunu sıkmalısınız. Şişliğin oluştuğu bölgeye uygulamalı ve sonra yıkamalısınız.
  • Şişliklerin inmesi için etkili olabilecek bu tedavi kürleri, doktor ve sağlık uzmanlarına bildirilmelidir. Şişliğinizin derecesi ölçüsünde, iltihaplı, yaralanma sonucu, hafif ve küçük sorunlar da dahil olmak üzere, tutarlı her bir birikim, sağlığınız açısından son derece önemli olacaktır.


Beslenme Düzeni Önemlidir

Beslenme düzeniniz, şişliklerle doğru oranda etkili olmaktadır. Bu sebeple, C Vitamini içeren besinler tüketmelisiniz. Önemli olduğunu düşündüğümüz, ıspanak, susam, badem ve yumurta sarısı gibi besinler tüketerek, şişliklerinizin önüne geçebilirsiniz. Bu besinlerin, şişlikleri indirici ve iltihabı azaltıcı etkileri bulunmaktadır. Sürekli olarak C Vitamini almaya dikkat etmelisiniz. Şişliklerin, estetik görünüm dışında, çok önemli bir sağlık sorunu olduğunu söyleyemeyiz. Kaşıntı ve ağrılarınız var ise, ilaç kullanabilir ve bitkisel çözümlerden faydalanabilirsiniz. Doktor onaylı ilaç kullanımının dışına çıkmamanız gerektiğini de hatırlatmak isteriz. Kış mevsiminde, spor ve benzeri faaliyetler için dışarı çıkılması gerekiyorsa, hava şartlarına uygun eldiven ve ayakkabı giymelisiniz. Böylelikle, şişliklerinizi çoğaltmaktan kurtarabilirsiniz. Şişliklerin, farklı sorun ve hastalıkların habercisi olabileceğini de söylemek istiyoruz. Bir hastalık etkeninde oluşmayan, doktora gitmeniz gerekmektedir. Hastalığın ne olduğunun erken bulunması, kolay bir tedavi yöntemini sağlayacaktır. Kas ve eklem dokularından kaynaklanan şişlikler için, artrit ilaçları kullanabilirsiniz. İlaç tedavilerinize devam ederken, doktorunuz danışıklığında bitkisel çözüm kürlerini deneyebilirsiniz. Aşırı kaşınma ve ağrı hissettiğiniz durumlarda, uzuvlarınızın işlev bozukluğu olabilir ve Şişliklerin inmesini beklerken, rahatsız edici sorunlar yaşayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git