Sivilce Çıkaran Yiyecekler

Sivilce Çıkaran Yiyecekl
12 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Sivilce Çıkaran Yiyecekler

Sivilce dikkat edilmediğinde cilde birçok zarar verebilir. Hemen müdahale gerektiren bazı durumların yanı sıra görüntüsünden rahatsız olunarak sıkılan sivilceler daha sonrasında ciltte çok fazla sivilce çıkartarak sıkılan bölgelerde izde bırakabilir. Genetik olan veya ergenlikten belli yaşa kadar çıkan bu sivilcelerin tedavi edilmediği sürece kalıcı olmaları da büyük bir olasılıktır. Yaş ve ergenlik ile çıkmaya başlayan ve çok fazla görülen bu sivilceler beslenme ile de oldukça etkilidir. Birçok sivilce çıkaran yiyecekler bulunmaktadır. Bu yiyeceklerin çok sık tüketilmesi sivilcelerin artmasına ve kalıcı olarak yüzde yerleşmesinde peşinden gelen birçok rahatsızlığa da neden olabilir. Sivilce çıkaran yiyeceklerin neler olduğunu biliyor fakat yine de onlardan uzak duramıyorsanız eğer cilt bakımınıza ve temizliğinize özen gösterdiğiniz takdirde görülme olasılığı azalacaktır.

Sivilce Yapan Besinler

Süt ürünlerinin fazla kullanılması ciltte sivilce oluşmasına neden olmaktadır. Bu ürünler ciltte çıkan sivilceleri daha da kötü bir hale getirmektedir. Süt ürünlerini tüketmeye ara vermek istemeyenler için ise organik süt ve süt ürünleri tüketilmesi önerilmektedir. Süt ürünlerinin sivilce yapmasının en temel nedeni ineklere verilen hormonlardır. Verilen bu hormonlar süte de yansıyarak içen kişilerde çeşitli sivilce problemlerine yol açmaktadır. Fazla şeker her türlü rahatsızlığa kapı açmaktadır. Sivilce çıkaran yiyeceklerin başında gelen şeker veya tatlı besinler sivilcelerin oluşumunu etkiler. Bağışıklık sisteminin çöküşünü sağlayan şeker ile birlikle sivilceler çıkmaya başlar. Şeker tüketiminin en düşük oranda olması cilt sağlığı için oldukça faydalıdır. Şekerli ve tatlı yiyeceklerin yanı sıra içerisinde şeker oranı yüksek olan içecekler için de aynısı geçeridir. Bu besinleri tüketmek sivilcelerin geçmesini engellemesi ile birlikte ciltte daha çok yerleşmesine neden olmaktadır. Çok fazla acı tüketmek ve çeşitli baharatları yediğiniz besinlerde tüketmek de ciltte sivilce oluşmasına neden olur. Eğer baharatlı yiyecekleri çok seviyorsanız tamamen bırakmak yerine oldukça azaltarak tüketmeye devam edebilirsiniz.Sivilce Çıkmasını Önleme

Anne ve babaların çocuklarına hazır gıdalar yedirmesi o yaştaki çocuklarda sivilceproblemlerinin görülmesine ve ileride artarak bu problemin devam etmesine neden olur. Sağlık açısından yararları bulunmayan bu yiyecekler çeşitli rahatsızlıklara da neden olmaktadır. Sindirim sistemini kötü etkileyerek kişilerde hazımsızlıklara neden olur. Sivilcelerin çıkmasını önlemek için en temel kural dengeli ve sağlıklı beslenmektir. Abur cubur diye adlandırdığımız bu yiyeceklerden uzak durmak sivilcelerin çıkmasını önleyecektir. Çok fazla içerisinde tuz bulunan besinler de ciltte sivilceler çıkartacaktır. Bu yüzden tuz ve şeker oranını azaltmanız hem sağlığınız için hem de ciltte oluşan sivilceler için yarar sağlayacaktır. Sebze ve meyve tüketiminin artması gerekmektedir. Sebze ve meyvelerden alacağınız vitaminler ile daha sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşabilirsiniz. Ayrıca yüzünüzü her zaman temiz tutmak, iyi bir şekilde nemlendirmek ve düzenli cilt bakım rutinleri uygulamak da ciltte sivilce çıkmasını engelleyecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git