Sivilce İzini Makyajla Kapatma

sivilceleri-makyaj-ile-kapatma-3
4 Ağustos 2015 tarihinde eklendi

Sivilce İzini Makyajla Kapatma

Sivilce izini makyajla kapatma son dönemlerde kadınlarımızın çok sık uyguladığı bir durumdur. Genel olarak kapatma işlemi eğer ki doğru malzemeler uygulanırsa hiç ama hiç zor değildir. Fakat cildin makyaj kalıntıları ile kalması ve temizlenmemesi durumu daha sonra ki süreçlerde tekrar tekrar sivilceleri tetikleyeceğinden dolayı böyle bir uygulama sonrasında mutlaka bakımlarının yapılması doğru ve makul bir durumdur. Bugüne kadar milyonlarca kadınımız ergenlik dönemlerinde oluşan sivilceleri yok etmek ve kapatmak için çeşitli yollar denemiştir. Şimdi sunacağımız yöntemler aslen bilinse de, uygulama konusunda doğru bir örnek olacağından dolayı sizlere tanıtacak bir yazı hazırlıyoruz.

Sivilce İzi Nasıl Kapatılır?

  1. Kapatıcı sürülebilir. Kapatıcı sürmek direkt olarak cilt lekeleri, akneler ve sivilcelerin ciltten arındırılması işlemini hızlandırmaktadır. Bu sayede cildinizi de dilediğinizce lekelerden ve sivilce izlerinden kurtarmış olabilirsiniz.
  2. Fondöten geçici bir kapatıcı türüdür. Hayatımızın en önemli gerçeklerinden bir tanesi fondöten kullanımıdır. Günümüzde de pek çok kadın fondöten kullanımlarını arttırarak kendilerini bu lekelerden ve aknelerden uzak tutmaya çalışır. Sonuç bazında düşünüldüğü zaman ise oldukça faydalı olan fondöten, kapatıcı alanının da bir numarası olarak görülmektedir.


Ne Gibi Ayrıntılara Dikkat Edilmelidir?

  • Doğru makyaj ürünlerini kullanmak sivilce izini makyajla kapatma açısından büyük bir önem teşkil etmektedir. Kalitesiz ürünleri kullanmanız durumunda anlık olarak iyi verim alsanız da, maalesef ki bu verim durumu sizlerin yavaş yavaş daha sonrasında makyaj akmalarına kadar gidişat göstermesine neden olabilmektedir.
  • Cildi daima temiz tutmalısınız. Doğru sonuçlar alabilmenin en önemli özelliklerinden bir tanesi de cildin olabildiğince temiz olmasıdır. Eğer cildiniz temiz olur ise makyaj yapmak daha rahat olacağı gibi cildiniz de istenilen ferahlıklara ulaşacaktır.
  • Makyaj abartıldığı zaman sivilceleri azdıran bir durumdur. Bu yüzden çok makyaj uygulamak yerine sivilcelerin tedavi edilmesi ve izlerden kurtulabilme açısından araştırmalar yapmanız doğru sonuçlara ulaşmanızı tetikleyecek kalitededir. Bu nedenden dolayı da ilk olarak sivilce izlerini yok etmenin araştırmalarını yapmanızı önermekteyiz.
  • Cildi olabildiğince dinlendirmeli ve makyajı çok az yapmalısınız! Bir süreçten sonra tüm gözenekler tıkanacağı gibi daha çok sivilce ile karşılaşmakta mümkün olabilir. Bu yüzden cildi kısmen bazı dönemlerde dinlendirmek sizlerin olumlu sonuç alma hızını da arttıracak seviyededir.

Bu tavsiyelere uymanız durumunda sizler de sivilce izini makyajla kapatma adına doğru adımlar atmış olursunuz. Fakat uygulama tekniğinizin doğru olması bu hususta oldukça büyük önem taşımaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git