Sivilce İzleri İçin Doğal Çözümler

sivilce-izleri-için-doğal-yöntemler
30 Nisan 2015 tarihinde eklendi

Sivilce İzleri İçin Doğal Çözümler

Korkulu bir rüya olan sivilce ve sivilce izleri artık daha kolay yöntemlerle çözüme ulaştırılabilmektedir. Kremlere ve çeşitli kozmetik ürünlerine paralar harcamaktansa sizler de doğal yöntemlerle sivilce izlerinizden kurtulabilirsiniz.

Elma Sirkesi

İlk doğal çözümlerden biri elma sirkesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Elma sirkesinin ciltte ki ph dengesini sağlamaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Ayrıca kırmızı lekelerin ve sivilce izlerinin yok olmasında da etkili olan elma sirkesini eşit oransa su ve sirke karışımı yaparak izlerin bulunduğu bölgelere uygulamanız gerekmektedir.

Kortizonlu Kremler

Sivilce İzleri İçin Doğal Çözümler arasında yer alan diğer bir ürün de; kortizonlu kremlerdir. Cildiye doktorlarına danışılarak ciltte ki iltihabın görüntüsünü yok etmek amacı ile bu kremleri kullanmayı deneyebilirsiniz. Doğal çözümlerle gideremediğiniz sivilce izleriniz için glikolik ve salisik asitler de kullanabilirsiniz. Bu asitler cildin üst tabakasını soyacaktır. Böylece taze cilt oluşmasına yardımcı olacaktır. Cildiye uzmanlarına danışılarak bu kremlerden rahatlıkla elde etmeniz mümkündür.

Doğal Olmayan Yöntemler (Lazer Tedavisi)

Sivilce İzleri İçin Doğal Çözümler ya da kremler faydalı olmadığı zaman yapılacak işlemlerden biri de lazer tedavisidir. Sivilce izlerinizin solmasına yardımcı olan bu yöntemi doktor yardımı ile cildinize uygulayabilirsiniz.

Yine de bu tür yöntemlere gelene kadar doğal olan her yöntemi denemeniz de fayda vardır. Tedavi aşamasında kullanacağınız doğal ürünler gerçekten de büyük önem taşımaktadır. Cildin ihtiyaç duyduğu sıvı ve yağ oranını dengede tutabilmek adına öncelikle kaliteli cilt ürünleri kullanmakla işe başlayabilirsiniz. Ayrıca yağlı yiyeceklerden ve sivilceleri tetikleyen gıdalardan da uzak durmalısınız. Sivilce kürleri hazırlayarak evde rahatlıkla uygulamaya başlayabilirsiniz. bu kürlerle kısa zaman içinde sivilce izlerinizden kurtulmanız mümkün olacaktır. Bu kürlerin neler olduğunu merak ediyorsanız sizlerle paylaşacağımız kürleri yapıp hemen deneyebilirsiniz.Bal Maskesi 

Sivilce İzleri İçin Doğal Çözümler arasında yer alan bu kürlerden biri bal maskesi olarak kaşımıza çıkmaktadır. Cilt üzerinde meydana gelen sivilce izleri için uygulanacak bu maskelerin doğru seçilmesi büyük önem taşımaktadır. Maske ne kadar iyi seçilirse sorundan o kadar çabuk kurtulmak mümkün olacaktır. Bal maskesini hazırlamak için öncelikle yarım tatlı kaşığı bal, 1 adet yumurta akı ve 1 yemek kaşığı sütü karıştırmalısınız. Sonrasında yumurta akını kar beyazı oluncaya kadar çatal yardımı ile karıştırmalısınız. Diğer malzemeleri de içine ekleyip cildinize sürmelisiniz. 10 dakika bekletip sonrasında soğuk su ile durulamalısınız. Haftada iki kez bu maskeyi uyguladığınızda faydasını göreceksinizdir.

Toz Şeker Maskesi

Sivilce İzleri İçin Doğal Çözümler arasında yer alan diğer bir maske türü de toz şeker ile yapılan maskedir. Toz şekerin cilt maskeleri için peeling özelliği taşıdığı da bilinmektedir. (Evde Peeling Nasıl Yapılır?) Sizler de cildinizin gerilmesini ve öz rengini bulmasını istiyorsanız yoz şeker kullanabilirsiniz. Yüzünüzü yıkadıktan sonra her akşam hafif nemli toz şekeri yüzünüze masaj yaparak yedirebilirsiniz. Bu maskenin on dakika kadar yüzünüzde kalmasına dikkat etmeli ve gerginliği hissettikten sonra yüzünüzü yıkamalısınız.

Şems Aslan Sivilce Lekeleri İçin Maske başlıklı yazımız için tıklayınız.

Suna Dumankaya Sivilce Maskesi başlıklı yazımız için tıklayınız.

Sivilceler Akneler İçin Maya Maskesi başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git