Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Sivilce İzleri Nasıl Geçer
2 Aralık 2015 tarihinde eklendi

Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Kadın erkek fark etmeksizin herkes ergenlik döneminde sivilceler ile karşılaşmıştır. Bu sivilceler sonraki yıllarda yüzümüzde izler bırakabilirler. Bu izlerden bazıları kalıcı olurken bazıları ise geçicidir. Fakat istikrarlı uygulanan bir bakım programı ile bu izlerden kurtulmak mümkündür.

Sivilce İzleri Nasıl Oluşur?

Çeşitli sebeplerden dolayı cildimizde çıkan sivilceler iz bırakabilirler. Bu izlerin oluşmaması için sivilceyi sıkmamak ve elimiz ile müdahale etmemek gerekir.  Cildimizde sivilce çıktığında kozmetik markalarının sivilceler için ürettiği ürünleri kullanabilir veya doğal yollardan sivilceleri geçiren krem, maske veya losyonlar elde edebiliriz. Doğru şekilde müdahale edildiğinde sivilce daha hızlı bir sürede yok olur ve iz bırakmaz. Eğer ciddi bir sivilce sorunu yaşıyorsanız bu hormonlarınızdan kaynaklı olabilir ve doktorunuza görünmeniz gerekebilir.

Sivilce İzlerini Geçirmek İçin Maske Uygulaması: Sivilce İzleri Nasıl Geçer sorusunun ilk cevabı maskeler olacaktır. Maskeler sivilceleri geçirmek için kullanılan en etkili ve en kolay yoldur. Sivilce izlerini geçirmek için evinizde hazırlayacağınız bu maskeyi haftada iki kere uygulayabilirsiniz. Yarım tatlı kaşığı bal, yumurtanın beyazı ve bir yemek kaşığı sütü maske kıvamına gelene kadar karıştırınız. Maskeyi yüzünüze sürdükten sonra kuruyana kadar bekleyin ve daha sonra ılık su yardımı ile çıkartın.Sivilce İzlerini Geçirmek İçin Bal: Sivilce İzleri Nasıl Geçer dediğimizde en kolay yöntem bal kullanmaktır. Bal sürmek hızlı ve etkili bir yöntemdir. Cildinize sadece ince bir tabaka halinde bal sürerek sivilce izlerinizden kurtulabilirsiniz. Bu basit işlemi haftada iki kere yapmanız ve yaklaşık on beş dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile durulamanız yeterli olacaktır.

Sivilce İzlerini Geçirmek İçin Limon: Limon asitli bir yapıya sahip olduğu için sivilce izlerinin tedavisinde oldukça işe yarayan bir malzemedir. Ayrıca C vitamini içerdiği için ciltteki kolajen yapıyı besler ve derinin sarkmasını önler. Limon suyunu bir pamuk yardımı ile yüzünüze sürebilirsiniz. İki ya da üç dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayıp nemlendirici kreminizi sürünüz. Limon asitli olduğundan yüzünüzü gerecektir. Ayrıca sürdüğünüzde yanma hissi yaşayabilirsiniz. Eğer cildiniz hassas ise limon suyunu su ile karıştırıp sürmek daha doğru olacaktır. Hassas ciltler limon uygulaması sonrasında kızarabilir. Bunu geçirmek için rahatlatıcı özelliğe sahip kremler kullanabilir veya maden suyu ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Sivilce İzlerini Geçirmek İçin Buz Uygulaması: Buz uygulaması özellikle hassas ve çabuk kızaran ciltler için çok faydalıdır. Eğer sivilce izleriniz kırmızı ise on dakika kadar buz tutarak kızarıklığını giderebilirsiniz. Özellikle gitmeniz gereken acil bir yer ve cildinizde bulunan kızarıklıklar var ise buz uygulayarak hızlı bir şekilde geçmesini sağlayabilirsiniz.

Sivilce İzlerini Geçirmek İçin Besinler: C vitamini içeren meyve ve sebzeler yemek sivilce izlerinin geçmesine yardımcı olur. Ayrıca balıkta bulunan omega-3 ile de sivilce izlerinin yol olmasına destek olabilirsiniz.

Etiketler:

Sivilce İzleri Nasıl Geçer Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Meltem diyor ki:

    Sivilce Lekelerine Kimyasal Peeling

    Sivilce lekeleri ve izleri için kimyasal peeling uygulaması genellikle tca denilen trikloroasetik asit ile yapılır. Oldukça güvenli olan bu asit cildin üzerindeki ölü deriyi soyarak alttan cildin yenilenmesini sağlar ve soyulmayla birlikte cilt kendisini yenileyince bebeksi bir görünüm alır. Kimyasal peeling veya asit denilince insanlar korkuyor ama inanın korkulacak bir şey yok. Asit üst deriyi yakıyor, yeni deri uygularken gerekli bakımları yaparsanız hiç bir şekilde iz ve leke bırakmadan cildinizi yenilersiniz.

Sayfa başına git