Sivilce İzleri Nasıl Geçirilir

Sivilce İzleri Nasıl Geçirilir
7 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Sivilce İzleri Nasıl Geçirilir

Hayatımızın büyük bir kısmı ergenlikle ve ergenlik sivilceleri ile geçer. Sadece ergenlik zamanında çıkıp bizi kendimizle baş başa bırakmadıkları gibi cildimizde değişik birçok iz ve leke bıraktıkları için evde sivilceler için kürler hazırlanır ve doktorlardan ilaçlar alınır. Bazı ciltler her ikisine de olumlu dönerken bazı ciltlerden sonuç alınmaz. Bu da bizleri oldukça güç bir duruma iter ve tedavisi ile ilgili pek çok araştırma yaparız. Sivilce izleri nasıl geçer sorusuna zamanın değişmesi ile pek çok yanıt verilebilir. Bu konuya daha detaylı bir açıdan bakalım.

Sivilce Oluşumu

Sivilceler başta bayanların en büyük korkulu rüyası halini almıştır. Evet, bizim elimizde değil çıkmaları ama bazen yanlış davranışlarla çoğalmalarına katkı sağlayabiliyoruz. Bu da bizleri daha da çok sıkıyor. Öncelikle vücutta ya da yüzde çıkan sivilcelerle barışık olmalıyız ve kendimizi öyle de kabul etmeyi öğrenmeliyiz. Her konuda bir kolaylık vardır. Bu işin kolaylığı da yüzünüzden önce zihninizi temizlemekten geçiyor. Daha sonra da yüzünüzde oluşan gördüğünüz bir sivilceyi asla patlatmamanızdır. Çünkü patlatılan her bir sivilce diğer bölgelerdeki dokulara uyarı gönderiyor ve sıçrıyor. Bu durumda tek sivilce onları sıktığımızda onlarca sivilce haline gelebilir.

Ciltte lekeler sivilceleri patlatmamış olsanız dahi çıkabilir. Özellikle sırt bölgesinde bu gözlemlenmektedir. Kendinizle bu durumda da barışık olmayı öğrenmeli ve hemen bir doktora başvurmanız gerekmektedir.

Doğal Yöntemlerle Sivilce TedavisiSivilce izleri nasıl geçer sorusu bitkisel konularda da sorulabilmektedir. Bitkisel yağların, otların ve bazı meyvelerin sivilce izleri konusunda oldukça etkisi vardır. Birkaç ürünü karışım haline getirdiğimizde genellikle cildi soyucu etkileri oluyor ve ölü deriden arınan ciltler temiz hale geliyor.

Yoğurt; beyazlatıcı etkisi bulunan ve yüzdeki lekeler ile kızarıklara son veren bir doğal ilaçtır. Yüze sürüldüğü ve devamlı uygulandığı halde hafiflemiş sivilce izleri göreceksiniz. Karışım içermeyen bir yoğurda birkaç damla limon ilave ederek cildinize sürün ve 15 dakika bekletin. Bu şekilde kolaylıkla ölü hücrelerinizi atabileceksiniz.

Doktor Tedavisi

Eğer evde denediğiniz pek çok bitkisel tedavi yöntemlerinden hiçbiri başarılı olmadıysa ve artık umutsuzluğa düştüyseniz bir doktor kontrolünden geçerek size uygun ilacın tedavisini başlatabilirsiniz. Doktorla sivilce izleri nasıl geçer diye merak edenlerdenseniz doktorunuzun verdiği tahlilleri yaptırdıktan sonra ciddi bir sağlık sorununuzun olup olmadığı tespit edilir ve ona uygun bir tedavi sürecine girersiniz. Doktorunuzun vermiş olduğu ilaçları sürekli kullanmanız halinde olumlu etki gösterecektir. Yine bu konuda da bir başarı elde edemez ve devam etmek istemezseniz, artık teknoloji çok ilerlemiş durumda olduğu için, lazer tedaviye başvurabilirsiniz. Güvenebildiğiniz bir doktor ya da klinik ile bu işleme başlayarak, bütün negatif elektriklerinizi lazer olduğunuz gün arkanızda bırakabilirsiniz. Fakat bunun için belli aşamaları geçmenizde yarar vardır. Bu tedavilerin uzun sürebileceğini de ayrıca unutmamak gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git