Sivilce İzlerinden Kolayca Kurtulun

Sivilce İzlerinden Kolayca Kurtulun
29 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Sivilce İzlerinden Kolayca Kurtulun

Sivilce hemen herkesin hayatının belli bir döneminde de olsa muzdarip olduğu konulardan biridir. Dönemsel olarak kadınlarda çıkması normal karşılanan sivilceler iki haftadan uzun süre ile ciltte kaldığında hem ardında leke ve iz bırakır hem de kişinin kendine olan güvenini azaltır. Sivilce izleri ile yaşamak zorunda değilsiniz. Doğa her zaman bizim için güzel çözümler sunar. Önemli olan bu çözümleri keşfedebilmek ve düzenli kullanmaktır.  Kimse sivilce ile yaşamaktan hoşlanmaz. Uzun süreli bir sivilce problemi yaşıyorsanız elbette uzman bir doktordan yardım almanız tavsiye edilir. Ancak aşırı yağlı yiyecekleri uzun süre tüketme ya da strese bağlı olarak ortaya çıkan sivilcelerden kurtulmak için her mutfakta bulunan malzemeler ile kolayca bunlardan kurtulabilirsin.

Limonun Gücünü Cildinizde Hissedin

Limon hem anti bakteriyel içermesinden dolayı yeni bakteri oluşumunu engeller hem de beyazlatıcı etkisi ile ciltteki kızarıklık ve kararma gibi sorunlara çare olur. Limon ile hazırlayabileceğiniz karışımlar sayesinde cildinizdeki kızarıklıkları ve sivilce izlerini kolayca yok edebilirsiniz. İşte bunun için hazırlayabileceğiniz pratik bir maske. 2 limonun suyunu bir kaba sıkın, içine 1 çay kaşığı bal ekleyin. İki malzemeyi iyice karıştırdıktan sonra ince bir fırça ya da pamuk yardımı ile sivilce ya da sivilce lekesinin üstüne sürün. Daha sonra 15 dakika kuruması için beklerin. Bu sırada da güneşe çıkmamaya özen gösterin. Sivilce izlerini yok etmek için güneş lekesine maruz kalabilirsiniz. Birkaç gün üst üste bu karışımı uygulayarak değişimi fark edeceksiniz.Yılların Eskitemediği Aspirin İle Sivilcelere Elveda

Aspirin uzun yıllardır ağrılardan gribe, çiçek bakımından cilt sağlığına kadar çok geniş bir yelpazede kullanılabilen bir ilaç. Sivilcelerden kurtulmak için de aspirinden yararlanabilirsiniz. 3 aspirini yaklaşık yarım çay bardağı su ile ezin. Bu aşamada aspirinlerin çok fazla ezilmesine gerek yok, biraz taneli kalacak kadar ezmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra karışımın içine bal ekleyerek bir kaşık yardımı ile biraz karıştırın. Karışımı sivilcenin olduğu yere ya da sivilcenin iz bıraktığı yerlere sürün. Haftada birkaç kez uygulayabileceğiniz bu karışım ile cildiniz sivilce izlerinden kurtulacak ve eski ışıltısına, rengine yavaşça kavuşacak.

Bunların yanı sıra evlerde bitki olarak yetiştirebileceğiniz aloe vera ile de cildinize doğal bakım yapabilirsiniz. Küçük bir saksında yetiştirebileceğiniz bu bitkinin dalından bir parça kırınız. Kırdığınız dalı bükerek içindeki jeli çıkarınız. Bu jel birçok kozmetik ve ilaç yapımında da kullanılan doğal bir maddedir. Sivilcenin üstüne sürdüğünüzde kısa sürede içini kuruttuğunu ve sivilcenin geçtiğini göreceksiniz. Bu bitki uçuk yaralarında da oldukça işe yarayan ilaç etkisi gösteren mucize bir bitkidir. Hoş görüntüsü ile evinizde küçük bir saksıda severek yetiştireceğiniz aloe verayı sivilceleriniz için kırıp istediğiniz kadar kullanabilirsiniz, merak etmeyin kırılan dallar yeniden çıkacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git