Sivilce İzlerini Yok Eden Maske Tarifleri

Sivilce İzlerini Yok Eden Maske Tarifleri
24 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Sivilce İzlerini Yok Eden Maske Tarifleri

Sivilceler her kişinin bir dönem sorunu olmuştur. Bazı kişilerde ise yaş kaç olursa olsun sivilce sorunu devam etmektedir. Bazı durumlarda ise sivilceden çok bıraktığı izler sorun haline gelmiştir. Sivilceler ergenlik döneminde karşımıza çok çıkar. Yine yoğun stres ve yağlı yiyecek tüketimi de sivilceye neden olmaktadır. Sivilcelerin sonrasında ise sivilcelerlerle oynamak ve sivilceyi sıkmak ile birlikte izler ortaya çıkmakta ve bunlar ciltte kalıcı olmaktadır. Elbette belirli maskeler ile bu izlerden kurtulmayı başarabilirsiniz. Sivilce izlerini yok eden maske tariflerinin bir kısmı yazımızın içinde yer almaktadır. Kolay bir biçimde hazırlanan bu maskeleri günlük bakımınızın bir parçası haline getirebilirsiniz.

Limon ve Portakal Maskesi Hazırlanışı

Limon ve portakal maskesi ile cildinizde yer alan sivilce izlerini yok edebilirsiniz. Bu maskenin hazırlanışı için gerekli olan malzemeler arasında 1 yumurta akı, 1 çay kaşığı ılık bal, 3 damla limon esanslı yağ ve 3 damla portakal esanslı yağ gereklidir. Öncelikle balı ve diğer yağları bir kabın içinde karıştırın. Yumurtanın beyazını da ezin ve diğer karışımın içine yavaş bir biçimde katın. Sonra tüm malzemeleri birlikte karıştırın. Maske kıvamına gelince ürünü cildinizde sorun olan yerlere nazikçe sürün. 20 dakika bekleme süresi yeterli olacaktır. Sonrasında ılık su ile durulama yapabilirsiniz. Bu maskenin haftada bir kere uygulanması yeterli etkiyi gösterecektir.Çilek Püresi Maskesi ile Sivilce İzlerine Son

Çilek püresi maskesini de hazırlayabilir ve cildinize sürebilirsiniz. Sonrasında bu karışımı cildinize uygulayabilirsiniz. Maskenin hazırlanışında kullanılacak olan malzemeler arasında 2 büyük çilek,

1 yemek kaşığı lavanta yağı ve 1 çay kaşığı bira mayası gereklidir. Öncelikle 2 çileği çatal yardımı ile ezin ve püre haline getirin. Sonrasında da püre halinde olan çileğin içine diğer malzemeleri katın ve bir daha karıştırın. Sonraki aşamada bu karışımı boynunuza ve tüm yüzünüze sürebilirsiniz. Göz ve dudak çevresine gelmemesine özen göstermelisiniz. Sonrasında bir süre bekleyip durulama yapabilirsiniz. Haftada bir kere kullanım gerekli etkiyi yapacaktır.

Kabartma Tozu ile Maske Hazırlayın

Kabartma tozu cilt üzerinde çok etkili bir üründür. Bu ürün ile hazırlayacağınız maske ile birlikte cildinizde yer alan sivilce izlerinden ve siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Maske için 1 su bardağı damıtılmış su ile, 1 çay kaşığı kabartma tozunu karıştırın ve siyah noktaların üzerine sürün. Bir süre bekleyin ve bol su ile durulama yapın. Bu karışım sivilce izlerine de iyi gelecek bir karışımdır. Diğer bir karışım ise limon suyu ile hazırlanır. Bir miktar limon suyunu sivilce izi olan yerlere gece yatmadan sürün ve sabah bol su ile durulama yapın.  Sivilce izlerini yok eden maske tariflerinin bir kısmı bunlardan oluşmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git