Sivilce Kurutmak İçin Doğal Yöntemler

Sivilce Kurutmak İçin Doğal Yöntemler
19 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Sivilce her kişinin belirli zamanlarda rastladığı bir sorundur. Sivilce ergenlik döneminde, kadınların aylık regl dönemlerinde ve stresli dönemlerde daha çok ortaya çıkan bir cilt kusurudur. Bununla birlikte bazı kişilerin ise cilt yapısından dolayı sivilce sorunu ile karşı karşıya gelinebilir. Bu gibi durumlarda sivilcelere el ile müdahale etmemek gereklidir. El ile sıktığınız sivilceler cildinizde bir leke olarak kalmakta ve kötü bir görünüm ortaya çıkarmaktadır. Sivilceleri kurutarak sorundan kalıcı bir biçimde kurtulabilirsiniz. Yazımızı okuyarak sivilce kurutmak için doğal yöntemler araştırabilir ve bulabilirsiniz. Yazımızda yer alan tarifler sayesinde sivilcelerden herhangi bir iz olmadan kalıcı biçimde kurtulma imkanı elde edebilirsiniz.

Sivilce Kurutma Yolları

Sivilce kurutmak için birçok doğal yöntem vardır. Bunların çoğunu evinizde bulabilir ve kullanım sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde bu ürünleri her yerde kolay bir biçimde bulabilirsiniz. Diş macununu parmak uçlarınız ile birlikte sivilce olan yerlere sürebilirsiniz. Bu şekilde sivilceleriniz kuruyacak ve bu şekilde iltihaplı kısımları dışa akacaktır. Sivilce kurutmak için kullanacağınız ürünler arasında limon da yer almaktadır. Limonu ikiye böldükten sonra sivilce olan kısıma sürün ve sonrasında yavaş bir biçimde ovalayın. Bu şekilde cildinizde bulunan aknelerin tamamı kuruyacaktır. İşlemi gece yatmadan önce yapabilir ve tüm gece böyle yatabilirsiniz. Ürün bu şekilde daha etkili olacaktır. Sivilceleri kurutmak için kullanacağınız ürünlerden birisi de beyaz sirkedir. Beyaz sirkeyi kullanmak için pamuk üzerine sirke damlatın ve sonrasında bu ürünü yüzünüzde sivilce olan bölgelere sürün. Bu şekilde sivilce içinde bulunan iltihap akacak ve sivilce sağlıklı bir biçimde kuruyacaktır. Sivilce kurutmak için sarımsak da oldukça etkili bir üründür. Sarımsağı ezin, sonrasında bu ürünü sivilcelerin olduğu kısımlara sürün ve 20 dakika bekleyin. Sonrasında güzel kokulu bir krem sürebilir ve durulama işlemine geçebilirsiniz.Sivilce Kurutmak İçin Doğal Ürünlerden Faydalanın

Sivilcelerinizden sürekli olarak kurtulmak istiyorsanız sivilce kurutan doğal ürünler kullanabilirsiniz. Üzüm de bu doğal ürünler arasında yer almaktadır. Üzümleri ikiye bölün ve cildinize sürün. Sonrasında da 15 dakika bekleyin ve sonra durulama işlemine geçin. Bu şekilde sivilceleriniz kuruyacaktır. Sivilcelerinizi kurutmak için yumurta beyazı kullanımı yapmayı da tercih edebilirsiniz. Bunun için yumurta beyazını ayırın ve cildinize sürün. 20 ya da 25 dakika bekledikten sonra soğuk su ile durulama yapabilirsiniz.Bu işlemi düzenli olarak kullanabilirsiniz. Oldukça etkili olacak bir üründür.

Doğal Ürünlerle Sağlıklı Bir Cilt

Sağlıklı bir cilt için papatya çayı da kullanabilirsiniz. Papatya çayının içine kuru maya katın ve sonrasında bu ürünü cildinize sürün. Sonrasında bir süre bekleyin ve durulama yapın. Sivilcelerin kurumasında bu uygulama etkili olacaktır. Yazımızda yer alan  sivilce kurutmak için doğal yöntemlerin tamamını uygulayabilir ve kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git