Sivilce Lekeleri için Doğal Çözümler

sivilce lekeleri için doğal çözümler
16 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Sivilce Lekeleri İçin Doğal Çözümler

Sivilce, kadın – erkek her yaştan ve cinsten insanın, her daim problemi olmuştur. Kozmetik firmaları da bu sorunun önüne geçebilmek için, birçok katkı maddesi içeren kremler, cilt bakım peelingleri, siyah nokta temizleyici ürünler gibi birçok ürünü piyasaya sürmüştür. Her geçen gün de bunlara bir yenisini eklemektedirler. Ancak tıpkı sivilce, akne, siyah nokta gibi sorunlar gibi, sivilcelerin geçtikten sonra bıraktıkları lekeler de kişiler için can sıkıcı bir cilt sorunu halini almıştır. Üstelik çoğu kaliteli firmanın bile sunduğu bu cilt bakım ürünleri, çoğu zaman cildimize hiçbir etki oluşturmamaktadır. Hal böyle olunca hem harcanan para hem de sorunun çözümsüz kalması insanı daha da umutsuz bırakmaktadır.

Fakat sivilce lekeleri için doğal çözümler dururken, birçok yabancı maddenin sentezlenerek elde edildiği ve maddi olarak el yakan bu bakım kremlerini satın almak sizin yarardan çok zarar görmenize de sebep olabilir. Bu yüzden birçok uzmanın, cilt doktorlarının da söylediği gibi, sivilce lekeleri için doğal çözümler içeren yöntemlere yönelmek daha sağlıklıdır.

Sivilce Lekelerinin Nedenleri Nelerdir?

Sivilce lekeleri, birçok kişinin cilt yapısı nedeni ile oluşabileceği gibi, birçok kişinin de sivilcelerden kurtulmak için, sıkmak, patlatmak gibi yöntemleri uygulamaları nedeniyle ciltte iz bırakabilmektedir. Yeni lekeler oluşturmamak, olanı da daha kötü bir hale getirmemek için sivilcelerinizi asla sıkmayın. Çünkü tüm bu sivilce lekeleri için doğal çözümler içeren uygulamalarla, cildinizi eski pürüzsüz haline dönüştürebilmeniz mümkün.

Bu yazımızda sizlere,  sivilce lekeleri için doğal çözümler içerikli çözümleri sıralayacağız.

Sivilce Lekeleri İçin Doğal Çözüm Yöntemleri

Sivilceler ve sivilce lekeleri için kalıcı çözümler sağlamak aslında sandığınız kadar zor değil. Çünkü doğal ve bitkisel çözümlerin sağladığı faydayı, hiçbir katkı maddesinin sentezinden elde edemezsiniz. İşte bu nedenle sizler için birkaç çözüm önerisi sıralayacağız.

Buz UygulamasıSivilce lekelerinden kurtulmak için, herkesin yapabileceği en basit yöntem, her evde rahatlıkla bulunabilecek buzdur. Buz, kızarıklıkları azaltan, iltihap giderici bir özelliğe sahiptir. Bu özelliği sayesinde lekelerinizdeki ya da sivilceyi sıktığınız esnadaki iltihabı daha kolay temizleyebilmenizi sağlar. Ayrıca, uzmanlar buzu oluştururken, dondurmadan, daha su halindeyken bu suya 3-4 damla yeşil çay ekleyip de dondurmanın daha yararlı olacağını söylüyorlar. Çünkü yeşil çay yapısı gereği antioksidan ve anti – inflamatuar özelliklere sahip olduğu için, sivilce lekelerinin gideriminde daha etkili olacaktır. Ayrıca yeşil çay güneş yanıklarını da tedavi etmektedir.

Yumurta Bal ve Süt Maskesi

Diğer bir sivilce lekesi yöntemi ise, maske olarak uygulayabileceğiniz bir yöntemdir. Bunun için lazım olan malzemeler; 2 tatlı kaşığı süt, 1 yemek kaşığının yarısı kadar bal, 1 adet de 1 yumurtanın beyazıdır. Maskeyi hazırlarken de; bir adet yumurtanın beyazını bir kap içerisinde köpük köpük olana kadar çırpın, daha sonra bunun içerisinde süt ve balı da ekleyerek tekrar karıştırın. Maskeyi cildinizin her yerine güzelce sürdürün. Ancak göz çevresine gelmemesine dikkat edin. Daha sonra bu maskeyi cildinizde 10 dakika kadar bekleterek soğuk su ile durulayın. 4 – 5 günde bir bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Düzenli uygulandığı takdirde 3 – 4 ay içerisinde sivilce lekelerinizden tamamen kurtulabilmeniz mümkün.

Sinir Otu Maskesi

Diğer bir yöntem ise, lekelerin giderilmesinde etkili olan sinir otunun kullanımıdır. Sinir otunun yapraklarını güzelce ezdikten sonra çıkan suyu cildinize sürün. Bunu yüzünüzde yaklaşık yarım saat kadar beklettikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayabilirsiniz. Sinir otunun suyu ile cildinize ayda 1 – 2 defa bakım yapmanız, cildinizin sivilce lekelerinden kurtulmasını sağlamak açısından yeterli olacaktır.

Sivilce Lekelerine Çözüm başlıklı yazımız için tıklayınız.

Sivilce İzleri İçin Doğal Çözümler başlıklı yazımız için tıklayınız.

Şems Aslan Sivilce Lekeleri İçin Maske başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git