Sivilce Lekelerine Bitkisel Yollar İle Son

sivilce lekelerine bitkisel yollar
2 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Sivilce Lekelerine Bitkisel Çözümler

Akne, sivilce, siyah noktalar, sivilce lekeleri gibi çeşitli cilt sorunları, her yaştan insanın kabusu olmuştur. Ve bu kabusu kolay kolay bitirememek yani sivilce lekelerine ya da diğer cilt sorunlarına bir çare bulamamak, mevcut olan durumu daha da zorlaştırmıştır. Tüm bu zorluklara ve sivilce lekelerine bitkisel yolar ile son verebileceğinizi söylesek, bu kabusunuzdan kurtulmanıza yardımcı olur muyduk? Ayrıca bu çözümlerin sanıldığı gibi zorluklarla elde edilebilecek ve uğraştırıcı hiçbir durumu yoktur. Çoğu evde bulunan herkesin kullandığı bitkiler olup, birçoğu da aktarlardan rahatça ulaşabileceğiniz otları içermekte.

Cilt Bakımınız İçin Uyulması Gereken 2 Altın Kural

Sivilce ya da sivilce lekelerine bitkisel yollar ile son vermek tek başına yeterli değildir. Çünkü bu maskelere başlamadan önce, başladıktan sonra ve hatta maskelerin kullanımını bitirdiğinizde dahi cildinizin sağlığı açısından dikkat etmeniz bazı durumlar vardır.

  • Cilt Temizliği
    Bunlardan bir tanesi, her günün klasiği haline gelmesi gereken cilt temizliğidir. Cildinizi doğal içerikli sabunlar ya da sabun kullanmak istemeyen kuru ciltler için de süt ile temizleyebilirsiniz.
  • Beslenme
    Sivilce ve sivilce lekelerine bitkisel yollar ile son verme aşamasında, cilt temizliği kuralını oturttuktan sonra sırada beslenme alışkanlıklarını ilgilendiren bir kural bulunmakta. Sadece cilt sağlığınız için değil, tüm vücudunuzun sağlığını korumak adına düzenli beslenmeyi alışkanlık haline getirmek zorundasınız. Çünkü düzenli beslenmek, vücudu canlandırıp direncini arttırdığı gibi, elde ettiğiniz proteinler ile cildinizi de korumaya yardımcı olur. Ayrıca cilt yapınızı da tanımanız, nasıl beslenmeniz gerektiği konusunda size çok büyük bir fayda sağlayacaktır. Çünkü bilindiği üzere, yağlı bir cilt yapısına sahip olanların yağlı yiyecekleri fazla tüketmemeleri gerekmektedir. Sadece yağlı cilt tipine sahip olanların değil, tüm insanların yağlı yiyecekleri çok fazla tüketmemesi gerekir. Bu yine hem vücut sağlığı hem de cilt sağlığı açısından önemli bir husustur. Çok fazla yağlı yiyecek tüketimi, sivilcelerin oluşması için en etkili etkendir.

Bu kurallar dışında bir de sivilce lekelerine bitkisel yollar ile son verici yöntemleri inceleyelim.Sivilce Lekelerine Bitkisel Uygulamalar

Sivilce Lekeleri için Domates ve Un

Sivilce lekelerinden kurtulmak bu yöntemlerle sandığınız kadar zor olmayacak. Bunun için sizlerle paylaşacağımız ilk bitkisel maskenin tarifi ise şöyle; 1 adet domatesi önce güzele rendeleyin. Rendeledikten sonra içine 1 tatlı kaşığı un ilave edin ve bir kasesinin içinde güzelce karıştırın. Karıştırdıktan sonra oluşan bu homojen karışımı güzelce yüzünüze uygulayın. 5 – 10 dakika kadar beklettikten sonra su ile durulayın. Domates asidik yapısından ötürü ciltteki sivilce lekelerini çıkarma açısından etkilidir. Bu yüzden bu maskeyi haftada 2 – 3 sefer uygulamanızda bir sakınca yoktur.

Sivilce Lekeleri için Özel Karışım

Diğer bir yöntem ise biraz detaylı. Bunun için öncelikle, gece yatmadan yarım limonun suyunu sıkıp bir pamuk yardımı ile yüzünüze sürün. Sabah uyandığınızda da 1 tatlı kaşığı pak maya ile bir adet aspirini güzelce ezerek toz haline getirin. Daha sonra içine 1 tatlı kaşığı oksijenli su da ilave ederek iyice karıştırın ve boza kıvamı almasını sağlayın. Kıvamını aldıktan sonra yüzünüze güzelce sürerek 20 dakika kadar bekletin. Daha sonra yıkayın. Haftada 2 defa uygulamak kafidir.

Sivilce Lekeleri için Badem Yağı ve Bakla

Bir başka yöntemimiz de şöyle; 1 çay bardağı kadar taze baklanın içini haşlayarak ezin. Ardından bir yemek kaşığı kadar da badem yağını baklaların üzerine ilave edip güzelce karıştırın. Kıvamı elde ettikten sonra cildinize masaj yaparak sürdürün. 15 – 20 dakika aralığından yüzünüzde bekletin. Son olarak da cildinizi ılık bir su ile durulayın. Bu maskeyi de haftada 2 sefer uygulayabilirsiniz.

İlgili Konular
– Sivilce Lekelerini Gidermek İçin
– Pervin Bulgak Sivilce Maskesi
– Şems Aslan Sivilce Lekeleri İçin Maske
Sivilce Lekeleri İçin Etkili Yöntemler

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git