Sivilce Lekelerine Çözüm

sivilce-lekelerine-çözüm
5 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Sivilce Lekelerine Çözüm

Bilindiği gibi sivilce her insanın korkulu rüyasıdır. Bu sivilcelerden kurtulmak kadar sonrasında ciltte kalacak sivilce lekelerinden de kurtulmak şarttır. Sivilce Lekelerine Çözüm arayan insanlar gerek doğal yöntemlerle gerekse kendi çabalarıyla çeşitli uygulamalar denemektedir. Bunlar arasında en çok işe yarayanları ise kesinlikle bitkisel ve doğal çözümler olarak bilinmektedir.

Limon Suyu 

İlk olarak Sivilce Lekelerine Çözüm konusunda limon suyu karşımıza çıkmaktadır. Limon suyunun doğal bir cilt beyazlatıcı olduğu da bilinmektedir. Sizler de sivilce lekelerinizin kaybolmasına neden olacak limon duyunu kullanabilirsiniz. Bunun için de bir pamuğa eşit miktarda su ve limon damlatmalısınız. Bunu da sadece sivilce lekelerinizin olduğu bölgeye uygulamalısınız. Uyguladıktan 15 ya da 20 dakika sonra yüzünü durulamalısınız. Limonun cildi kurutmaması için de yıkadıktan sonra mutlaka cildinize nemlendirici sürmeniz gerekmektedir.

Karbonat

Diğer bir Sivilce Lekelerine Çözüm başlığı maddeleri arasında karbonat yer almaktadır. Karbonat ile cildinize peeling yaptığınızda cilt, ölü hücrelerinden arınacak ve böylece sivilce lekelerinin görünürlüğünü azaltacaktır. 1 tatlı kaşığı karbonat ile 2 tatlı kaşığı suyu karıştırıp hamur kıvamına getirerek yüzünüze iki dakika masaj yapmalısınız. Ve bu şekilde karışımı cildinize yedirmelisiniz. Sonrasında yüzünüzü yıkayıp kurulamalı ve bunu sürekli olarak uygulamalısınız. Bu maskenin sivilce üzerinde uygulanması tavsiye edilmemektedir anca sivilce lekeleri üzerinde rahatlıkla kullanıldığı bilinmektedir. Bir başka şekilde kullanmak için de karbonatı sivilce lekesinin olduğu bölgeye toz halinde sürebilmenizdir. Sonrasında 1 ya da 15 dakika bekleyip durulamanız gerekmektedir.

BalDiğer bir çözüm yolu da baldır. Bilindiği gibi balın birçok konu için faydaları mevcuttur. Bu faydalarından biri de sivilce lekelerini geçirmeye yöneliktir. Kırmızı lekeleri yok etmekte en doğal yöntem olan balı sizler de kullanabilirsiniz. Çünkü bal, içinde ki anti bakteriyel özellikleri sayesinde cildi yatıştırmaktadır. Ve böylece iltihabın azalmasına da yardımcı olmaktadır. Sivilce izlerinin olduğu yere bal sürdüğünüzde hemen etkisini görebilirsiniz. Ayrıca kuru ciltlere sahipseniz doğal nemlendirici olarak da balı kullanabilirsiniz.

Buz

Sivilce Lekelerine Çözüm olarak bir diğer doğal çözüm de buzdur. Sizler de buzu iltihap yatıştırıcı özelliğini kullanarak kızarıklıkları azaltan faydasından da yararlanabilirsiniz. Böylece sivilce lekelerinize de çözüm bulmuş olursunuz. bir kumaşa buz parçasını sararak sivilce lekelerinizin olduğu yerlere birkaç dakika boyunca sürebilirsiniz. Sonrasında da buz küpüne yeşil çay koyup dondurarak bu yeşil çaylı küpleri cildinize uygulayabilirsiniz. Sonrasında sivilce lekelerinden nasıl arındığınızı görebilirsiniz.

Sandal Ağacı Macunu

Sandal ağacı macununun da etkili bir çözüm yolu olduğu bilinmektedir. Bunu da 1 yemek kaşığı sandal ağacı tozuna biraz gülsuyu ya da süt damlatarak hamur kıvamına getirerek kullanabilirsiniz. yarım saat boyunca sivilce lekelerinizin üstünde bu karışımı tutmalısınız. Ve cildinizde ki izler geçene kadar her gün bu uygulamayı yapmalısınız. Sandal ağacı tozunu balla karıştırmak ve lekelere uygulamak da işinize yarayacaktır.

Sivilce İzleri İçin Kullanılan Şifalı Bitkiler başlıklı yazımız için tıklayınız.

Sivilce İzleri İçin Doğal Çözümler başlıklı yazımız için tıklayınız.

Şems Aslan Sivilce Lekeleri İçin Maske başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git