Sivilce ve Sivilce Lekeleri İçin Önerilenler

sivilce ve sivilce lekeleri için önerilenler
15 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Sivilce ve Sivilce Lekeleri İçin Önerilenler

Birçoğumuz, ergenlik dönemlerimizden itibaren başlayan ve o günden bugüne kadar devam eden sivilce sorunlarımız ile hala uğraşmaktayız. Biraz yağlı yediğimizde, uyku düzenimiz şaştığında, sinir stres yaptığımızda hemen ertesi güne cildimize bir sivilce daha ekleniyor. Üstelik çoğu insanda da sivilcenin oluşup daha sonra geçmesi cildin pürüzsüzlüğe kavuşmasını sağlamıyor. Çünkü sivilce geçtiğinde yerini sivilce izlerine bırakıyor. Durum böyle olunca da insanın uğraşması gereken sorun sayısı birken ikiye çıkıyor.

Sivilce ve sivilce izlerini geçirmek adına onlarca yöntem var. Fakat her yöntem, her insanın cildinde aynı tesiri göstermiyor. Çoğu zaman uygulanmasında hiçbir sakınca olmayan ve tamamen doğal olarak sunulan yöntemler de bir çözüme kavuşturmuyor. Bu kompleks durumların içine sıkışıp kalıyor insan. Ancak her konunun ve sorunun çözüme giden püf noktaları muhakkak ki vardır. Bundan yola çıkarak sivilce ve sivilce lekeleri için önerilenler başlığı altında kendinize bir dikkat edilecekler listesi hazırlayabilirsiniz. Emin olun bu listeyi hazırlarken fazla zorlanmayacaksınız çünkü sivilce ve sivilce lekeleri için önerilenler içerisinde bulunan maddeler, aslında hayat boyu yapmamız gereken maddeleri içeren bir liste. Bunları uygularsak, hem vücut sağlığımız hem de cilt sağlığımız açısından daha zinde bir hayat süreriz.

Sivilce ve sivilce lekeleri için önerilenler aslında hemen hemen herkesin bildiği maddelerden oluşmaktadır. Birçoğu belki şu an mevcut olan durumu sihirli bir etki ile düzeltemeyecek olsa da en azından var olan sorunun daha da ileriye taşınmasını önler. Bu da ilerleyen zamanlarda daha büyük bir sorunla karşılaşmamamız ve tedavisinin çok daha teferruatlı olması gerçeğinden bizi kurtarıcı bir rol oynar. Çoğu madde ise mevcut olan bu sivilce ve sivilce lekeleri için önerilenler kısmının kilit noktası olup, var olan sorunumuzu düzenli olarak uygulanması şartı ile olumlu cevaplar almaya sevkedecektir. Şimdi dilerseniz bu sağlıklı önerilerin neler olduğunu beraber inceleyelim.

 Sivilce Ve Sivilce Lekeleri İçin Kolaylıkla Uygulanabilecek Pratik Öneriler  1. Cilt Temizliği. Bu listenin başında hiç şüphesiz ilk kural, cilt temizliği olarak yer alır. Çünkü temizliği sağlanmayan bir cilt doğal olarak birçok problem yaşayacaktır. Bu da bize sivilce ve sivilce lekeleri olarak geri dönecektir. Bu yüzden hergün mutlaka ve mutlaka cildinizin temizliğini sağlayın. Bu cilt temizliği işlemini doğal olarak üretilmiş sabunları kullanarak yapabileceğiniz gibi, normal sütü bir pamuk ile cildinize sürüp daha sonra yıkayarak da yapabilirsiniz. Çünkü bilindiği üzere süt, yapısında vücuda yararlı birçok protein bulundurmaktadır. Bu da cildinizi temizlerken aynı zamanda beslenmesi anlamına da gelir.
  2. Aşırı Makyajdan Kaçınmak. İkinci kural aşırı makyajdan kaçınmak. Aşırı makyaj kesinlikle cildinize ilerleide üstesinden gelemeyeceğiniz sorunlar getirir. Özellikle fondöten ya da kapatıcı kremlerin sürekli kullanılması, ciltteki gözenekleri kapatır ve cildin hava almasına engel olur. Havasız kalan ciltte ise sivilce problemleri daha sık yaşanır. Bu yüzden aşırı makyaj yapmamaya ve akşam yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizlemeye özen gösterin.
  3. Düzenli Hayat. Üçüncü kural ise düzenden ibaret. Yani hayatınızı yakından ilgilendiren başlıca durumların düzeninin sağlanması. Örneğin uyku düzeni. Eğer uyku saatleriniz düzenli değil ise ya da gün içerisinde aldığınız uyku 7 saatten az ise bu vücudunuza olduğu gibi cildinize de zarar verir.
  4. Düzenli Beslenme. Aynı şekilde beslenmeniz düzenli beslenme kategorisine girmiyor ise bu da yine cildinize sorun olarak yansır. Çünkü sağlıklı beslenmek, vücudun gereken besinleri alması adına çok önemlidir. Özellikle sabah kahvaltılarınızı yapmadan evden çıkmamaya ve gün içerisinde öğün atlamamaya özen gösterin.

Sivilce Lekelerine Çözüm başlıklı yazımız için tıklayınız.

Sivilce İzleri İçin Doğal Çözümler başlıklı yazımız için tıklayınız.

Şems Aslan Sivilce Lekeleri İçin Maske başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git