Sivilce ve Sivilce Lekelerine Tıbbi Çözümler

sivilce ve sivilce lekeleri için tıbbi çözümler
16 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Sivilce ve Sivilce Lekelerine Tıbbi Çözümler

 

Cildinizde sivilce ve sivilce lekeleri görmekten bıkanlar ve hangi yöntemi denerlerse denesinler başarıya ulaşamayanlar hemen umutsuzluğa kapılmasınlar. Evet, belki denediğiniz bunca yöntem size etkili bir sonuç sunmadığı için umutsuzluğa kapılıp pes etmiş olabilirsiniz ancak bu yöntemlerin sizin cildinizde işe yaramamasının birçok nedeni olabilir. Örneğin, cildinizdeki sivilce ya da sivilce lekeleri, normal bir insandaki lekelenmelere göre daha yoğun olabilir. Ya da sizin cildinizin yapısı ile başka bir insanın cilt yapısı farklılık gösterdiğinden dolayı, onda işe yarayan uygulamalar sizde işe yaramayabilir. Ya da, probleminiz normal günlük maskeler ya da uygulamalar ile geçirilecek kadar basit bir sorun da olmayabilir. İşte bu ve bunun gibi sıkıntılar yaşayanlar hiçbir çarenin olmadığını düşünmesinler. Çünkü sivilce ve sivilce lekelerine tıbbi çözümler de sunulmakta.

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile her konuda olduğu gibi sivilce ve sivilce lekelerine tıbbi çözümler de bulunmuş ve başarılı bir şekilde uygulanmaya başlanmıştır.

  • Sivilce ve sivilce lekelerine tıbbi çözümler arasında ilk yapılacak şey öncelikle bir cilt doktorundan randevu alıp, muayene olmaktır. Bu muayene esnasında doktor, yaşadığınız sivilce ya da sivilce lekelerinin boyutuna göre size bir takım ilaçlar ya da kremler önerebilmektedir. Bu kremlerin içeriği, iltihabı ya da cilt tahrişini engelleyici kortizonlu kremler ya da cildin üst tabakasını soydurarak yeni bir deri çıkmasını sağlayan salisilik ve glikolik asitli kremler olabilir. Ancak bu kremler son derece etkili olduğundan dolayı mutlaka doktorunuzun önerisi ile ve doktorun gerekli gördüğü miktarlarda kullanılmalıdır. Miktarından fazla ya da az kullanmak cildinizde kalıcı ve geri dönüşü olmayan hasarlar meydana getirebilir.
  • Sivilce ve sivilce lekelerine tıbbi çözümler arasındaki bir diğer yöntem de artık, neredeyse hayatımızın her alanındaki tedavilerde ya da uygulamalarda karşımıza çıkan lazer tedavileridir. Yine uzman bir doktora danışarak bu lazer tedavisine ihtiyacınız olup olmadığını ve lazer tedavisi hakkında detaylı bilgileri edinebilirsiniz. Şimdi dilerseniz size bu lazer uygulaması hakkında biraz bilgilendirme yapalım.


Sivilce Lekeleri Tedavisinde Lazer Uygulamaları

Sivilce ve sivilce lekeleri tedavisinde denediğiniz bunca yöntemin hiçbiri size iyi gelmediyse son olarak bir lazer tedavisini deneyebilirsiniz. Ancak bunun için cilt doktorunuzdan da gereken onayı almanız şart.

Sivilce ve sivilce lekelerine yapılan lazer tedavisi ‘’ Fraksiyonel Lazer Tedavisi’’ olarak bilinmektedir. Fraksiyonel lazer tedavisi sivilce izleri ve yine sivilce izlerinin meydana getirdiği çukurlukların tedavisi için kullanılmaktadır ve son derece etkili aynı zamanda da kalıcı bir tedavi yöntemidir. Bunun benzeri bir yöntem cilt gençleştirmenin tedavisinde de kullanılmaktadır. Ancak Fraksiyonel lazer tedavisi bu uygulamanın, ciltteki derinin daha derinine inilmesi ile sağlanan bir uygulamadır.

Bu tedavide öncelikle yapılması gereken, kişinin cilt yapısı belirlenmeli ve aynı zamanda cildindeki izlerin ya da lekelerin derinliği, boyutu gibi ölçütlerin de belirlenmesi gerekmektedir. Lazer tedaviye başlamadan önce yüzünüze ilk önce bir ağrı kesici krem sürülür. Bunun sebebi tedavi esnasında yüzünüze soğuk hava verilmesi ve bunun da ağrıya sebep olmasıdır. Ancak sürülen bu ağrı kesici krem yardımı ile cildinizde hiç ağrı hissetmeyeceksiniz. Lazer tedavisi uygulaması, ciltteki lekelerin boyutuna ve miktarına göre 20 dakika ila yarım saat arası sürmektedir.  Tedavi sonrasında cildinizde bir miktar kızarıklık ve ısı artışı meydana gelir. Ancak bunun için de soğuk uygulama yapıldığı takdirde 3- 4 saat içerisinde cildiniz normal haline dönecektir. Kırmızılık geçtikten sonra ciltte kabuklanma başlar ve kabuklanma birkaç gün içerisinde dökülerek yepyeni bir cilde kavuşabilirsiniz.

Şems Aslan Sivilce Lekeleri İçin Maske başlıklı yazımız için tıklayınız.

Suna Dumankaya Sivilce Maskesi başlıklı yazımız için tıklayınız.

Pervin Bulgak Sivilce Maskesi başlıklı yazımız için tıklayınız.

Sivilceler Akneler İçin Maya Maskesi başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git