Sivilceler İçin Ev Yapımı Temizleyiciler

Sivilceler İçin Ev Yapımı Temizleyiciler
12 Aralık 2015 tarihinde eklendi

Sivilceler İçin Ev Yapımı Temizleyiciler

Sivilceler ergenlik dönemi ile hayatımıza giren ve değişen hormonal dengemiz ile yakından alakalı ilk gençlik dönemimizin geçmesi ile büyük çoğunluk ile hayatımızdan çıkan bir cilt problemidir. Ama herkes için böyle olmamaktadır elbette. Gerek hava kirliliği, düzensiz beslenme ve aşırı stres sonucunda cildimiz çabucak yıpranabilmektedir. Cildimizin bakımına ve temizliğine dikkat etmememiz halinde oluşan yağlanma veya tıkanan gözenekler sonuç  olarak bize sivilce olarak dönmektedir. Bunlar için piyasada birçok ilaç, bakım ürünü bulmak mümkün ama bunlara başvurmadan önce evinizde basit malzemeler ile yapacağınız temizleyiciler ile bu sorunu çözmekte elbette mümkün. Bu konudan muzdarip sadece bayanların olmadığını gözlemlemiş olarak sivilce problemine ev yapımı basit çözümler sunmak bu makaleden faydalanan herkesin işine yaramasından taraftarız. Şimdi yazımızın konusu olan sivilceler için ev yapımı temizleyiciler yazımız için neler yapılabileceğine bakalım.Sivilceleriniz için ev yapımı temizleyiciler:

  • Bu noktada en büyük yardımcınız Evet limon cildinizin yağ dengesini ayarlamanız açısından önemli olduğu kadar hem gözeneklerinizi sıkılaştırır hem de asit yapısı sayesinde mikropların kırılmasına yardımcı olur.
  • Diğer önemli yardımcını kil olacaktır. Kili bir miktar gül suyu veya ılık su ile karıştırarak düzenli uyguladığınızda sivilcelerinizdeki azalmayı gözlerinizle görebilirsiniz.
  • Bir tatlı kaşığı kadar sirkeyi bir tatlı kaşığından biraz fazla su ile açarak yüzünüzü temizlemek için kullandığınızda siyah noktalar ile birlikte sivilcelerinizden de kurtulabileceğini fark edeceksiniz.
  • Yine bir paket yaş mayayı bir çay kaşığı kadar süt ile krem kıvamına getirip yüzünüze uyguladığınızda sivilceleriniz o kadar da gözünüze batmayacak kadar azalacaktır.
  • Mutfak malzemeleri olan karbonattan da bu konuda faydalanabilirsiniz. Bir çay kaşığı karbonat içerisine birkaç aspirin ezip koyabilir ve bunu limon suyu ile karıştırıp sivilcelerinize uygulayabilirsiniz.
  • Yoğurt ve çilek maskesi ile akne ilaçları içinde bulunan karışımın bir benzerini evde oluşturabilirsiniz. Bir yemek kaşığı kadar yoğurt ile birkaç adet çileği çatal yardımı ile ezerek yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Tüm bunların yanında dikkat etmeniz gereken başka noktalarda bulunmaktadır. Çünkü sivilceler için ev yapımı temizleyiciler  yanında  bunları nasıl uyguladığınız da çok önemlidir. Öncelikle sivilcelerinizin görünümü her ne kadar can sıkıcı olsa da el ile müdahale etmemeye çalışmalısınız, sivilceleriniz sıkmamalısınız. Cildinizi mümkün olduğu kadar temiz tutmalısınız. Dikkat etmeniz gereken diğer konular sağlıklı beslenmelisiniz. Cildinize dışardan uyguladığınız yöntemler kadar içerden nasıl beslendiğiz de bir o kadar önemlidir. Yağlı yiyeceklerden ve işlenmiş gıdalardan mümkün olduğu kadar uzak durmalısınız. Bir diğer konu strestir. Stresten ne kadar uzak durursanız sizin ve cildiniz için o kadar iyidir. Eğer uzak duramayacak bir yaşam biçimine sahipseniz kendiniz ruh ve cilt sağlığınız için stresle baş etme yollarını öğrenin ve kendiniz için uygulamaya başlayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git