Sivilceleri En Hızlı Temizleyen Cilt Maskeleri

sivilce-akne-maskesi
24 Nisan 2015 tarihinde eklendi

Sivilceleri En Hızlı Temizleyen Cilt Maskeleri

Hangi yaşta olursak olalım kurtulamadığımız bir şey var ki, o da sivilceler, akneler. Bazen yediklerimizden bazen stresten oluşan bu sivilcelerden aknelerden kurtulmak çoğu zaman zor olabiliyor. Ama şimdi vereceğimiz maske tarifleri ile sivilceleri akneleri cildinizden uzaklaştırmak eskisi kadar zor olmayacak. İşte o maskeler!

 

Sivilceler Akneler İçin Aspirin Maskesi

Evde kolay uygulayabileceğiniz bir tarif olan aspirin maskesi cilde iyi gelecektir.

Gerekli malzemeler:

  • Aspirin(3-6 adet)
  • Limon (1 adet)
  • Karbonat(yarım kaşık)
  • Bal  (2 kaşık)

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Öncelikle aspirini ezip toz haline getirdikten sonra bir kaseye alın üzerine karbonatı ilave edin. Aldığı kadar limon sıkıp biraz bal ekleyin. Karıştırıp krem kıvamına geldikten sonra yüzünüze dengeli bir şekilde sürün. Maske kuruduktan sonra nemli bir bez yardımıyla cildinizi temizleyebilirsiniz. Maskenin içinde bulunan aspirinde salisilik asit bulunmaktadır ve bu cildinizdeki sivilceleri akneleri kurutacaktır. Limon ise anti bakteriyel özelliğe sahip olduğu için cildinizin temizlenmesine yardımcı olacaktır. Bal ise yüzünüzde oluşabilecek kızarıkları ve kabarmaları yatıştırıcı özelliğe sahiptir. Evinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.Sivilceler Akneler İçin Çilek Maskesi

Şimdi sizlere yine evinizde rahatlıkla uygulayabileceğiniz çok tatlı başka bir maske önereceğim. Evet yanlış duymadınız, çilek içinde salisilik asit bulundurduğu için sivilce akne derdine derman olacaktır.

Gerekli malzemeler:

  • Çilek(4-5 adet)
  • Yoğurt(2-3 kaşık)

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Öncelikle yoğurt ve çilekleri oda sıcaklığında bekletin daha sonra iki malzemeyi isterseniz mikser ile isterseniz çatal yardımıyla püre haline getirin. Son olarak cildinize uygulayın ve 10-15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu sayede hem hem yüzünüzde sivilceler akneler kuruyacak hem de arınmış bir cilde sahip olacaksınız.

Sizin için derlediğimiz bu maskeleri evinizde rahatlıkla uygulayarak temiz bir cilde sahip olabilirsiniz. Arınmış bir ciltle sivilcesiz aknesiz güzel günler dilerim!

Etiketler:

Sivilceleri En Hızlı Temizleyen Cilt Maskeleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Hati diyor ki:

    Merhaba aspirin maskesini hergün mü yapılacak lütfen yardımcı olursanız sevinirim

Sayfa başına git