Sivilceleri Makyajla Kapatma Yöntemleri

makyajla sivilce kapatma
28 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Makyajla Sivilce Kapatma 

Sivilceler, küçük – büyük tüm kadınların kabusu olmuştur. Sivilcelerimizi geçirmek adına belki de bugüne kadar denemediğimiz yol kalmamıştır. Bakım kremleri, tonikler, sivilce kremleri, doğal yöntemler, bitkisel yöntemler derken hiçbirinden etkili bir sonuç alamamış olabiliriz. Ancak geçici de olsa görünümümüzü kusursuzlaştırmamız mümkün. Nasıl olduğunu merak edenler için hemen söyleyelim; makyaj. Makyaj bugüne kadar birçok kusurumuzu kapatmak adına başvurduğumuz en etkili yoldur. Bu yazımızda da sivilceleri makyajla kapatma yöntemlerini sizlerle paylaşacağız.

Sivilcelerden, sivilce lekelerinden, siyah noktalardan şikayetçi olan bayanlar için en kolay yöntem makyaj hileleridir. Bu basit yöntemler için gerekli olan bazı malzemeler ve teknikler vardır. Bu yüzden sivilceleri makyajla kapatma yöntemlerini bilmek gerekmektedir. Bu yöntemler bilindiği takdirde artık sizde kusursuz ve doğal görünümlü bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sivilceleri Makyaj İle Kapatma Teknikleri

Sivilcelerinden kalıcı olarak kurtulmaya başaramamış bayanlar için sivilceleri makyajla kapatma yöntemleri yazı dizimizde bu tekniklerin her birini ayrıntılı olarak ele alıyoruz. Artık siz de sivilceleriniz yüzünden makyajınızdan vazgeçmeyi ya da özgüven eksikliği yaşamayı bir kenara bırakabilirsiniz. Vereceğimiz teknikler sayesinde sivilcelerinizi, etkili makyaj teknikleri ile gizleyebilirsiniz.

İşte sivilceleri kapatma teknikleri…

1) Sivilceleri makyajla gizlemeye başlamadan önce ilk olarak cildinizi nemlendirmek ve temizliğini yapmalısınız. Bunun için de yüzünüzü önce su ile güzelce yıkayın ve daha sonra da bir peeling, tonik ya da bakım kremi aracılığı ile nemlendirilmesini sağlayın.

2) Bu işlemden sonra, teninize uygun olarak seçtiğiniz bir fondötene ve bu fondötenden bir – iki ton daha koyu olan bir başka fondötene ihtiyacınız olacak. Önce açık renk fondöteni bir fırça yardımı ile cildinizin her yerine dağıtın. Daha sonra bu fondötenden daha koyu renkteki diğer fondöteni ise, cildinizde sivilcelerin daha yoğun olduğu bölgelere uygulayın. Aynı şekilde bu fondöteni uygularken de makyaj fırçası kullanın ki, fondöten cildinize eşit şekilde dağılsın.3) Bu uygulamalardan sonra, bir pudra yardımı ile cildinizdeki fondöteni yüzünüze sabitleyin. Bunun için fondöten sürdüğünüz bölgelere yani tüm cildinize pudra uygulamasını yapın. Bunun için, isterseniz pudranın kendi süngeri ile dağıtma işlemi yapabilir, isterseniz de büyük bir makyaj fırçası ile dağılımı sağlayabilirsiniz.

4) Tüm bu uygulamalardan sonra diğer ürünleri de kullanarak makyajınızı istediğiniz görünüme getirebilirsiniz. Size önerimiz, makyajınızdaki ilgiyi cildinizden çok gözlerinize çekmeniz. Gözlerinizi ön plana çıkaracak bir makyaj ile, tüm ilgiyi cildinizden çok gözlerinizde toplamayı sağlayabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler;
*
 Bunun dışında sivilceli bir cilt yapısına sahip olan bayanların, ciltlerinde daha fazla sorun yaşamamaları adına yaptıkları makyajları çok fazla yüzlerinde tutmamaları gerekmektedir.
* Ayrıca, yapılan makyajlar eve dönüldüğünde mutlaka ama mutlaka temizlenmelidir. Çünkü normal cilt tiplerinde dahi makyajla uyumak ve ertesi gün tekrar makyaj cilt problemlerine yol açabiliyorken, sivilceli bir cilt yapısına sahip olan bayanların bu konuda daha özenli davranmaları gerekmektedir.

İlgili Konular
– Sivilce Lekeleri İçin Etkili Yöntemler
– Sivilce İzleri ile Nasıl Başa Çıkılır?
– Cilt Lekelerini Kapatıcı Makyaj
– Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz
– Esmer Tene Makyajın Püf Noktaları

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git