Sivri Sineklerden Cildi Koruma

Sivri Sineklerden Cildi Koruma
11 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Sivri Sineklerden Cildi Koruma

Özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte artan sıcaklık ila sivrisinek artışı da görülmektedir. Yaz beldelerinde de fazlaca olması sebebi kişilere tatillerini zehir etmektedir. Birçok sivrisinek koruyucuları bulunmaktadır. Bu spreyleri alıp sıkmak tam anlamıyla sivrisineklerden cildi korumaya yetiyor mu merak konusu. Eski yıllardan beridir baş belası niteliğinde bildiğimiz sivrisinekler cildimizi ısırarak kanatabiliyor ve hatta yaralar yaparak izler bırakabiliyor. Bu ısırıklardan korunmak için cildimize sürdüğümüz losyon ve sprey tarzı ürünlerin içeriklerine baktığımızda aslında zararlarının ne kadar çok olduğunu görüyoruz. Ayrıca odalara sıkılan sinek ilaçları da ciğerlerimize dolarak zehirlemeye kadar gidebiliyor. Cildi tahriş eden bu losyonların faydasından çok zararı da böylelikle görülmektedir. Her zaman doğallıktan yana olan insanlar için birçok çözüm önerilerimiz bulunmaktadır.

Sivrisineklerden Doğal Korunma Yöntemleri 

Sivrisineklerden cildi korumak için birçok doğal yöntem bulunmaktadır. Siz sprey ve losyon tarzı koruyucuların içeriklerine pek fazla güvenmiyorsanız bu doğal yöntemler ile hem sağlığınızı hem de cildinizi kolayca koruyabilirsiniz. Doğal yöntemlerden biri olan güçlü koruyucu sağlayan yöntem ise şöyledir; 1 su bardağı kadar elma sirkesini alıp kapaklı bir cam kavanozun içine dökün. Üzerine nane, kekik, lavanta, adaçayı ve biberiyeyi kavrulmuş olarak içine dökün. Ve bu karışımın içinde bulunduğu kavanozun kapağını iyice kapatın. Yaklaşık 2 hafta içerisinde her gün olmak üzere çalkalayarak buzdolabında saklayın.İki haftanın sonunda kavanozu dolaptan çıkararak otları sirkeden süzün ve cildinize sürün. Bu işlemi rahatlıkla uygulayabilirsiniz.Eğer sirke kokusundan pek hoşlanmıyorsanız başka bir doğal yöntemimiz de bulunmakta. Limon ile yapacağınız bu uygulamada, 1 su bardağı suyun içine yaklaşık 5 damla olacak şekilde limon yağını damlatın. Daha sonra nane veya fesleğen yağını alıp 10 damlada onu damlatın ve bütün malzemeleri bir kavanozun içine koyarak iyice karıştırın. Kullanımı hazır hale gelmiş olmasıyla birlikte cildinize kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Son doğal yöntemimiz olan limon ve karanfil özlü koruyucular da oldukça cildiniz için fayda sağlayacaktır. 1 adet limonu sıkarak iyice sulanacak hale getirin. Daha sonra yarıdan keserek karanfilleri içine bastırın. Sivrisineklerin yoğun olarak görüldüğü yerlere ve ya evinizin çeşitli bölgelerine koyun. Sivrisineklerin en rahatsızlık duyduğu bu kokular sayesinde evinizde dolaşmayacaklar.

Sivrisinekler İçin Alınacak Önlemler

Sivrisinekler için alınması gereken önlemler hem sivrisineklerden cildi korumak için hem de kendi sağlığımızı etkileyen çeşitli sinek ilaçlarından korunmak için gereklidir. İçerilerinde birçok zararlı madde bulunan koruyucuların içeriklerine bakmadan alıp kullanmak cilt üzerinde çeşitli rahatsızlıklara ve alerjilere sebep olabilir. Kullanılan bu sivrisinek losyonlarının içinde kimyasal bulunduğu yapılan araştırmalar ile görülmüş ve açığa çıkmıştır. Cilde sıkılması veya sürülmesi önerilmemekte olan bu ürünleri kullanan kişilerinde dikkatli olması gerekmektedir. Eğer sprey kullanımında ısrarcıysanız da içerisinde BPA olmayan koruyucuları alıp kullanmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git