Siyah ve Beyaz Noktalardan Kurtulma

Siyah ve Beyaz Noktalardan Kurtulma
24 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Siyah ve Beyaz Noktalardan Kurtulma

Siyah nokta problemi günümüzde herkesin şikâyet ettiği ve bir tülü etki bir çözüm sağlanılamayan bir sorundur. Bu siyah noktaların oluşma nedeni genellikle yağ bezlerinin tıkanması sonucu ürettiği bir yağ türüdür.

Beyaz Nokta ve Siyah Nokta Arasındaki Farklılıklar

  • Beyaz nokta ile siyah nokta arasında bazı farklılıklar vardır. Bu fark gözeneklerin açık ya da kapalı olması ile oluşmaktadır. Açık olan gözenekler hava ile temas etmesi sonucunda siyah bir renk alarak siyah noktaya dönüşmektedir. Kapalı gözeneklerde ise beyaz rengi kalarak beyaz nokta oluşmaktadır. Bu gibi problemlerle karşılaşıldığında uygulanması gereken çeşitli doğal maskeler vardır.
  • Siyah noktalar ile bilinen bir yanlış ise kir nedeniyle oluşmasıdır. Siyah noktalar kir ile oluşmaz. Bu yüzden çeşitli sert temizleme aletleriyle onları temizlemeye çalışmak cildinizi yıpratmaktan başka bir şey yapmaz. Tam tersine uyguladığınız o alet daha çok cilde yararak siyah noktaların artmasını sağlar.

Kil Maskesi

Çeşitli kil maskeleri tariflerini doğal malzemeler kullanarak evde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Kil maskeleri mineral bakımından oldukça zengin bir üründür. Kil su ile birleştiğinde ciltteki yağları alarak derinlemesine temizlik sağlar. Kil maskesini cildinize mineral sağlarken derinlemesine temizlik sayesinde siyah noktaları da yüzeye çıkartır. Ayrıca kan dolaşımını da hızlandırdığı bilinmektedir.Kili saf olarak alıp kendiniz çeşitli maskeler hazırlayabilirsiniz. Örneğin bir miktar kilin içerisine elma sirkesini dökerek uygulayabilirsiniz. Bu maskeyi cildinizde beklettiğinizde cildinizin gerildiğini hissedeceksiniz. 10 ila 15 dakika arasında yüzünüzde bu maskeyi bekletin. Kilin tam kuruduğundan emin olduktan sonra ılık su ile iyice yıkayın. Ve daha sonrasında güzelce nemlendirin. Cildinizdeki temizliği ve parlaklığı far edeceksiniz.

Yumurta Akı Maskesi

Yapımı oldukça kolay olan bu maskeni etkisi de oldukça fazladır. Yumurtanın akı maskesi ciltte var olan siyah noktaları sökerek tekrar oluşmasını önlemektedir. Besleyici yönü bakımından oldukça yararlı olan bu maske diğer yapılan doğal maskelere nazaran cildi kurutucu özelliği pek bulunmamaktadır. Bu maske için gerekli malzemeler; 1 tane yumurtanın akı, herhangi bir peçete kâğıdı, küçük bir kap ya da kâse ile bir kullanılmamış havlu.

Maskeye başlamadan önce cildinizi güzelce temizleyin daha sonra yumurtanın akını cildinizde siyah nokta bulunan yerlere ya da dilerseniz tüm yüzünüze uygulayın. Daha sonra herhangi bir peçete kâğıdı ile yüzünüzün tamamı kapanacak şekilde kapatın ve kurumasını bekleyin. Ardından yüzünüzdeki maske kuruduktan sonra onu hiç bozmadan tekrar bir kat daha yumurta akı sürün. İkinci katın kuruduğundan emin olduktan sonra üçüncü katı da sürebilirsiniz. Cildinizin gerildiğini hissettiğiniz an maskenin tamamlanmış olduğunu anlayabilirsiniz. Peçeteleri çıkartarak yüzünüzü iyice yıkayın. Ve ardından güzel bir şekilde nemlendirin. Son olarak bu maskeyi uygularken tek at sürmek ile bir sonuç alınmamaktadır. Birkaç kat sürüldükten sonra farkı göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git