Siyah Elbise İçin Gece Makyajı

Siyah Elbise İçin Gece Makyajı
21 Haziran 2016 tarihinde eklendi

Siyah Elbise İçin Gece Makyajı

Siyah renk, kadınların her zaman dolabında bulundurduğu vazgeçilmez, şık, kurtarıcı ve zarif bir renk olma özelliğini hala korumaktadır. Günlük yaşamda, iş hayatımızda ve özel günlerde şık ve zarif bir görünüm kazandırması sebebiyle siyah renk tercih ettiğimiz favori bir renklerden bir tanesidir. Bu şık görünümü elbette kusursuz bir makyaj ile tamamlayarak güzel bir görünüm elde etmeniz oldukça önemlidir. Böylece tüm dikkatleri üzerinize toplamış olacaksınız.  • Siyah elbise için gece makyajında, göz makyajı oldukça önemlidir. Göz makyajı, bakıldığında ilk dikkat çeken yerdir. Işıltılı ve buğulu siyah tonlarında yapılmış bir makyaj tercih edilebilir. Kahve ve kahve tonları ile gölgeli bir göz makyajı yapılabilir. Bu tonlar ile nazik bir görüntü elde edilebilir. Gri tonları ile yapılan ışıltılı bir göz makyajı ile de cesur ve romantik bir görüntü elde edilebilir. Mor renk, siyah elbise ile uyum sağlayan en iyi renklerden bir tanesidir. Göz makyajınıza mor tonları ile farklı bir efekt kazandırabilirsiniz. Yoğun tonlarda yapılmış göz makyajlarında nude tonlarda seçilmiş rujlar daha doğal bir görünüm kazandıracaktır. Böylece makyajınızı dengelemiş olacaksınız. Takma kirpik kullanılması da dikkatleri gözlere toplayacaktır.
  • Kuyruklu eyeliner ile yapılan sade ve basit makyaj hem ilgi çekici hem de seksi bakışlar kazandırabilir.
  • Allık uygulaması bir makyajda dikkat edilmesi gereken en önemli şeydir. Teninize uygun allığı seçmeniz gerekmektedir. Yanlış renk seçimi, yanlış uygulama ve fazla uygulanması sonucu kötü bir görüntü yaratabilir. Bu tür hatalar makyajın kötü görünmesine sebep olabilir. Allık bir makyajda olmazsa olmazlardan bir tanesidir ve doğru kullanılması gerekmektedir.
  • Ruj seçiminde kırmızı her zaman en klasikler arasında yer almaktadır. Sıcak bir görüntü elde etmek istiyorsanız ruj tercihinizi kırmızı renkten yana kullanabilirsiniz. Eğer yaz aylarında siyah bir elbise giymeyi tercih ediyorsanız, daha soft bir görünüm elde etmek için pembe ve turuncu tonlarını ya da açık renkli dudak parlatıcılarını tercih edebilirsiniz. Makyajınıza daha doğal bir görüntü kazandırmak istiyorsanız ruj tercihinizi nude tonlarından yana yapabilirsiniz. Eğer dudaklarda koyu renkler tercih ediliyorsa, gözlerin daha natürel olması ile doğal bir görünüm kazanabilirsiniz. Böylece hem makyajı dengelemiş, hemde doğal bir makyaj yapmış olursunuz.
  • 2016 yılında kaşlar kalın ve doğal şekli ile ön plandadır. Kaş gölgeleme tekniği ile kalın kaşlara sahip olabilirsiniz.
  • Yüze daha canlı bir görünüm kazandırmak istiyorsanız aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Elmacık kemiklerine, göz pınarlarına, alın ve burun kemeri ve çene kısmına uygulanan aydınlatıcı yüz şeklinizi ön plana çıkararak daha canlı ve parlak bir görünüm kazandırabilir. Elmacık kemiklerine uygulanan aydınlatıcı, elmacık kemiklerinin ön plana çıkmasını sağlar. Göz pınarlarına uygularsanız, gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlamış olursunuz. Dudakların üst kısmına uygularsanız, dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlamış olursunuz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git