Siyah Göz Makyajı Trendi

Siyah Göz Makyajı Trendi
26 Haziran 2016 tarihinde eklendi

Siyah Göz Makyajı Trendi

Kadınları en asil ve çekici gösteren makyaj türlerinden biri de; siyah göz makyajı trendidir. Özellikle bir gece davetine giderken yapacağnız kusursuz siyah göz makyajıyla rakiplerinize karşı bir adım önde olabileceğiniz gibi gecenin şıklığı da sizin üzerinizde olacak. Peki siyah göz makyajı için neler gereklidir, alternatif olarak neler kullanılabilir hep birlikte buna bir bakalım…

Her Durumda Siyah Kullanılmaz!

Siyah göz makyajında her durumda siyah renk kullanılmaz. Öncelikle gerekli olanlar standart; siyah göz kalemi, siyah eyeliner, siyah rimeldir. Peki bu listede far nerede? Şöyle ki, bazı durumlarda far rengi siyaha çok yakın bir ton ile ya da ışıltılı bir far rengi ile hareketlenebilir. Ancak tamamen siyah bir görünüm kazanmanız için far rengini de siyahtan yana kullanmalısınız.

Siyahtan Vazgeçemiyorsanız

Siyah göz makyajı geceye yakışsa da gündüz de yapılabilir. Tabii bunun bazı şartları vardır. Örneğin; siyah eyeliner üzerine siyah rimel ve göz pınarları dahil alt kirpiğe çekilen siyah kalem ile gündüz de kullabilirsiniz. Ancak bir fırça yardımıyla göz kalemini dağıtırsanız daha şık bir görünüm elde edersiniz. Görüldüğü gibi gündüz siyah far pek de tercih edilmemektedir. Şimdi ise gelelim siyah göz makyajının çeşitlerine…Siyah göz makyajının da kendi içinde bazı bölümleri vardır. Örneğin; düz bir siyah makyaj ile dumanlı siyah göz makyajı farklıdır. İkisinin arasındaki fark ise fardan ve göz kaleminden kaynaklıdır. Az önce bahsettiğimiz göz kalemini dağıtma işlemini fırçanızı siyah fara batırarak deneyin ve alt kirpik hizasından itibaren yaymaya başlayın, bu işlemigöz kapağınıza da uygulayın. Hemen sonrasında siyah göz kalemi ile göz pınarlarınıza ince bir çizgi çekin, siyah eyeliner ile çok kalın olmayacak bir çizgi de üst kirpik hizasına çekin. Son olarak takma bir kirpik ya da rimel ile kirpiklerinizi de hareketlendirin, böylece kusursuz bir göz makyajı elde edeceksiniz.

Düz siyah makyajı ise daha çok tercihini sadelikten yana kullananlar için geçerlidir ve uygulanması gayet basittir ancak sonucu oldukça şıktır. Siyah farı bu sefer yalnızca göz kapağımıza uygulaıp üstüne ince bir çizgi şeklinde eyeliner çekiyoruz. Sonrasında göz pınarlarımızı siyah kalem ile dolduruyoruz. Rimel ile kirpiklere de vazgeçilmez bir görüntü verdikten sonr sade siyah makyaj işlemimiz bitiyor.

Ruj Seçimi Hangi Renkten Yana Olmalı?

Dumanlı siyah göz makyajında esas olan bölüm göz ve çevresi olduğundan koyu renk bir ruj her türlü boğacaktır bunun için nude tonları rujları seçebilirsiniz. Göz makyajınız yalnızca rimel ve göz kaleminden oluşuyor ve farınızı açık renk kullanırsanız ruj seçiminiz kadife ya da parlak kırmızı rujdan yana olabilir. Özenle yaptığınız göz makyajınızın dudaklarınızdaki kırmızı rujla birlikte kaybolmaması için nude tonlarıyla bütünleştirebilirsiniz.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git