Siyah Kil Maskesi İle Siyah Noktalardan Kurtulun

Siyah Kil Maskesi İle Siyah Noktalardan Kurtulun
10 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Siyah Kil Maskesi İle Siyah Noktalardan Kurtulun

Cildimiz vücudumuzun en önemli parçasıdır. Ona bakım yaptığımız ve iyi koruduğumuz sürece güzelliğimiz kalıcı olacak ve cildimize yaptığımız her yatırım bize olumlu olarak geri dönecektir. Sağlıklı bir cildin ilk şartı temiz olmasıdır. Temiz bir cilt için makyaj silme alışkanlığı edinmek zorundasınız. Uykudan önce cildinize temas eden son şeyin su olmasına özen gösterin. Sağlıklı cildin önemli bir diğer koşulu da kullandığınız kozmetik malzemeleridir. Makyaj malzemelerini seçerken güvendiğiniz firmaların ürünlerini kullanmaya özen gösterin. Sadece bunlar değil belirli aralıklarla uygulayabileceğiniz cilt bakım maskeleri de cildinizin ışıldamasına da yardımcı olacaktır. Düzenli kullanımda maskelerin etkisini kısa sürede hissedersiniz.

Kil Maskesi İle Cildiniz IşıldasınTarih boyunca kadınların güzellikleri için kullandıkları en etkili maddelerden biri kildir. Tamamen doğal olan bu madde son yıllarda tekrar uzmanlar tarafından sık kullanılır oldu. Kilin bir çeşidi olan siyah kil maskesi ile cildinizi kirlerden ve siyah noktalardan arındırabilirsiniz. Eczanelerde, kozmetik marketlerde ve aktarlarda bulabileceğiniz bu doğal maddenin gerçekten siyah kil olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Gerçek olamayan siyah kil yüzünüzde tahriş ve yaraya sebep olabilir. Siyah kil maskesi ile cildinizdeki ölü derilerden tamamen arınabilirsiniz. Cildin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olan bu doğal madde daha parlak ve daha sağlıklı bir görüntüye kavuşmanıza yardımcı olur. Krem kıvamındaki yapısı ile kolayca uygulanabilen siyah kil maskesini bir fırça yardımı ile yüzünüze sürün. Yaklaşık 10-15 dakika bekleterek sonrasında temizlemeye başlayabilirsiniz. Siyah kil maskesini sadece su ile temizlemekte zorlanabilirsiniz. Su ile birkaç kez temizledikten sonra makyajını silmek için kullandığınız jel veya temizleme sütü ile yıkayabilirsiniz. Maskeyi sürerken siyah noktalardan arınmak için yüzünüzdeki özellikle T noktasına uygulamaya ve maskeyi göz çevresinden uzak tutmaya dikkat edin. Siyah kil maskesi hassas ciltlerde problem yaratabileceğinden maskeyi öncelikle vücudunuzdaki herhangi bir ufak yerde denemeniz ve birkaç dakika beklemeniz faydalı olacaktır. Denediğiniz bölgede kızarıklık ya da kaşıntı olmadığı takdirde maskeyi yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Tüm Vücudunuzda Siyah Kil Maskesi Etkisini Hissedin

Siyah kil maskesi sadece yüzünüzde değil tüm vücudunuzda uygulayabileceğiniz bir maskedir. Tıkalı gözeneklerin açılmasına, ciltteki fazla yağın atılmasına yardımcı olan siyah kil bu etkileri sayesinde siyah nokta ve sivilce oluşumunu engeller. Ayni zamanda içerdiği mineraller sayesinde cildiniz besler ve cildin doğal bir parlaklık kazanmasına yardımcı olur. Normalden daha kuru bir cildiniz varsa maskeyi vücudunuz da bekletme süresini kısaltarak kurumayı engelleyebilirsiniz. Farklı çeşitleri bulunan bu doğal madde içinde en etkili olanı siyah olanıdır. Ayrıca bu siyah kili yoğurt, bal, limon ve çeşitli yağlar olmak üzere pek çok madde ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Maskeyi uyguladıktan sonra cildinizde kuruluk hissetmeniz halinde her zaman kullandığınız yüz için uygun bir nemlendirici sürebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git