Siyah Nokta İçin Kürler

Siyah Nokta İçin Kürler
3 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Siyah Nokta İçin Kürler

Siyah noktanlar cildimizdeki açık gözeneklerin içerisine dolan yağ ve kirlerden oluşur. Siyah noktalarla baş etmek kolay değildir. Hatta çoğu zaman artar fakat bir türlü azalmaz. Siyah noktaları geçirmek için birçok yol var en azından azaltmak için. Azaldığında bile bizi mutlu eden çirkin bir görünüme sebep olan siyah nokta için kürler nelerdir? Siyah nokta için kürler nasıl yapılır veya gerçekten etkili midir?

Siyah Noktalar İçin Maske Tarifleri

Siyah nokta için kürler aşağıda verilmiştir.

Burundaki siyah noktalar için maske tarifi;

  • Bu siyah nokta için kürleri evde rahat bir şekilde hazırlamanız mümkün.

Malzemeler;

  • Yoğurt (1 çorba kaşığı)
  • Bir adet limon kabuğunun rendesi
  • Un (1 çorba kaşığı)

Yoğurt, limon kabuğu rendesi ve unu bir kapta güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı burnunuzun üzerinde bulunan siyah noktaların üzerine yuvarlak çizecek şekilde masaj ile uygulayın. Yüzünüzde 15 ya da 20 dakika beklettiğiniz bu karışımı burnunuzun üzerinden temizlerken de yine uygularken olduğu gibi ovalayarak çıkarın. Ardından bol soğuk su ile yıkayın. Verilen tarifteki bu maske haftada bir kez kullanılabilir. Siyah nokta için kürler uygulanırken unutulmaması gereken en önemli ayrıntı maske uygulanmadan önce mutlaka cildimize buhar banyosu yaptırmak. Bu buhar banyosu sayesinde gözenekler genişler ve daha rahat temizlenir. Ve son püf nokta maske temizlenirken sıcak su ile değil mutlaka soğuk su ile temizlenmeli soğuk su ile temizlemek ise bu gözeneklerin kapanmasını sağlar.Yumurta Akı İle Maske Yapımı;

Yumurta akı cildimizde açık halde bulunan gözenekleri sıkıştırır ve kapanmasını sağlar. Bu sayede de cildimizde siyah nokta oluşumu azalır ve zamanla siyah nokta şikayetlerinin bitmesine yardımcı olur. Cildi sıkılaştırma özelliğinin yanında birde besleyici özeliği bulunan yumurta akı cildimizin daha canlı bir görünüme kavuşmasına yardım eder. Yüzünüzü çok fazla kurutmasına imkan vermeden bu maskeyi evinizde kolayca uygulayabilirsiniz. Bu maske için bir tane yumurtanın akını alın ve ince tabaka halinde parmak uçlarınızdan yardım alarak burun üzerine sürün. 15 ile 20 dakika arasında burun üzerinde beklettiğiniz bu maskeyi son olarak soğuk su yardımı ile cildinizden arındırın. Arındırma işleminden sonra da son olarak cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

Kil Maskesi Yapımı

Her cilt tipine uygun kili aktarlardan kolayca temin etmeniz mümkün. Çok uzun süre ciltte kalınca cildin kurumasına neden olan kili yeteri kadar ciltte tutmak gerekiyor. Bundan dolayı da yeri geldiğinde kil maskenizin tam olarak kurumasını beklemeden yıkayabilirsiniz. Yalnızca bir yemek kaşığı ile tüm cildinize yetecek kadar maske çıkartabilirsiniz. 1 yemek kaşığı kilin içerisine yavaş bir şekilde su ekleyin bir yandan da karıştırın cıvık olmamasına dikkat edin yüzünüzde kalması içi yoğun olması şart. Göz çevreniz ve dudak çevreniz dışında bütün yüzünüze uygulayın ve kuruduktan sonra soğuk su ile yıkayın.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git