Siyah Nokta Nasıl Temizlenir?

siyah-nokta
6 Eylül 2015 tarihinde eklendi

Siyah Nokta Nasıl Temizlenir?

Hanımların ve beylerin ortak problemlerinden bir tanesi de siyah nokta! Ciltte oluşan siyah noktalar, genel olarak gözeneklerin açıklığı ve cildin fazla yağlı olmasıyla orantılı olarak; dışarıdan oluşabilecek bakterilerin ciltte toplanmasıyla ortaya çıkmaktadır. Doğru bir tespit yapılarak bu cilt sorunsallarından tamamen kurtulmak mümkün olabilirken, sizlere siyah nokta nasıl temizlenir konusu ile alakalı birkaç farklı formül sunacağız. Artık siyah noktaları hiçbir şekilde kafamıza takmamıza gerek dahi yok!Doğal Yollardan Siyah Nokta Temizliği!

  1. Karbonat! – 1 tatlı kaşığı karbonat içerisine çok az su ekleyerek hamur kıvamına dönüştürün. Daha sonra bu hamuru siyah noktaların olduğu bölgelere uygulayın. 5 dakika kadar ciltte kalmasını sağladıktan sonra, parmaklarınız ile bölgeye masajlar yapın. Kısa sürede karbonatın içerisinde ki peeling etkisi siyah noktalardan arınmanızı sağlayacaktır!
  2. Domates! – 1 dilim domates kesin ve siyah noktanın olduğu bölüme sürün. Domates suyunu 5-10 dakika kadar cildinize masaj yaparak yedirirseniz, cildinize derinlemesine bir temizlik etkisi sunacak ve ölü hücrelerden, birikmiş kirlerden tamamen arınacaksınız!
  3. Deniz Tuzu! – Deniz tuzuna biraz su ekleyin ve ardından siyah noktaların olduğu yere uygulayın. 5 dakika kadar bekledikten sonra cildinize biraz masaj yapın. Mineraller ile beraber pul pul görüntüden kurtulacak, cildinize tam anlamıyla temizlik hissi sağlayacaksınız.
  4. Portakal Kabuğu! – Portakal kabuğunu birkaç gün kadar güneşte bırakın ve kurutun. Daha sonra olabildiğince toz kıvamına dönüştürün. Aha sonra toz içerisine gülsuyu ekleyin ve hamur elde edin. Bu macunu direkt olarak siyah noktaların bulunduğu bölgelere uygulayın. Kuruduktan sonra nemli elleriniz ile bu bölgeye masaj yapın ve sonrasında da soğuk su ile cildinizi yıkayın.
  5. Limon ve Şeker! – 1 tatlı kaşığı şeker ve yarım limonu karıştırın. Siyah noktalı bölgeye bu karışımı sürüp, ardından cildinize masaj yapın. Yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Mutlaka birkaç saat kadar yüzünüze sabun sürmemek önemlidir. Şeker gözenekleri tamamen temizleyecek, limon ise cilt tonunuzu düzenleyecektir. Hassas ciltler ve akneli ciltler için kullanımı önerilmemektedir.

Bu yöntemleri kullanarak siz de doğal yollardan Siyah Nokta Nasıl Temizlenir? Konusuna ayrıntılı bir şekilde çözüm bulmuş olacaksınız! Bizi takip etmeye devam edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git