Siyah Noktaya Karşı Beş Maske Önerisi

Siyah Noktaya Karşı Beş Maske Önerisi
18 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Siyah noktaya karşı 5 maske önerisi ile karşınızdayız. Bildiğiniz gibi siyah noktalar pek çok kişi için büyük bir problemdir. Peki nasıl oluşur bu siyah noktalar bir fikriniz var mı? Cildinizde bulunan gözenekler eğer yağ ve ölü cilt hücreleri ile dolarsa bu noktalara sahip olursunuz. Yani daha yağlı ciltlerde bu siyah noktaların oluşması daha olasıdır diyebiliriz. Siyah noktalarınızı düzenli aralıklar ile temizlemek son derece önemlidir. Bunun nedeni de temizlenmeyen bu siyah noktaların daha sonradan sivilcelere neden olabilecek olmalarıdır. Bu yüzden siyah noktaya karşı 5 maske önerisi oldukça işinize yarayacaktır.

Limon ve Karbonat

İşte bu iki ürün sizi tüm siyah noktalarınızdan kolayca kurtaracaktır. Son derece kolay bir biçimde bulabileceğimiz bu iki malzemenin ne kadar işinize yaradığına inanamayacaksınız. Limon zaten cildiniz için devamlı önerilen bir maddedir. Cildinizi düzgün bir şekilde düzenlemek için peelinglerde de sık sık kullanılır. Zaten burada da bir peeling işlemi uygulayacağız. Limon sizin cildinizi beslemesi açısından tercih ediliyor. Karbonat da bu işlemin kolaylaştırılması için yardımcı oluyor. Bu iki ürünü karıştırırken elde edeceğiniz kıvam macuna yakın olmalıdır.

Süt ve Bal

Bu maskeyi uyguladıktan sonra cildinizin ne kadar yumuşak olabileceğini hayal bile edemezsiniz. Yapmanız gereken ise çok basit. Bir kaşık süt ve bir kaşık balı karıştıracaksınız. Sonrasında da hep hayalini kurduğunuz yumuşacık bir cilt sizinle olacak. Yalnız bu maskeyi bir miktar ısıtmak uygulama açısından çok daha kolay olacaktır. Yine de sakın maske soğumadan cildinize uygulamak gibi bir hataya düşmeyin.Bal ve Tarçın

Balın her türlü maskenin içinde yer almasının elbette ki bir nedeni var. Öncelikli olarak bal cildiniz için çok iyi bir nemlendirici olma özelliğini görür. Peelingten tutun da her türlü yüz maskesinde bal kesinlikle geçer. Cildinizdeki sivilce oluşumunu en aza indiren madde olduğu için çok önemlidir. Tüm gözeneklerinizi bal yardımı ile en iyi şekilde temizleyebilirsiniz. Eğer bu maskeyi düzenli aralıklar ile yaparsanız, uzun vadede sivilce oluşumunuz azalacaktır. Balın gücünü asla hafife almayın. Elbette ki bu tarz sivilce ve siyah nokta oluşması durumlarında cilt tipiniz son derece önemlidir. Daha az yağlı ciltlerde bu sorunun daha kısa sürede çözüldüğünü gözlemlemek mümkün olacaktır. Eğer yağlı bir cildiniz var ise, bu süre daha da uzayacaktır. Diğer bal içeren maske tarifimizde olduğu gibi yine bir kaşık bal yeterli olacaktır. Tarçını da ekleyip karıştırdıktan sonra sorunlu bölgeye sürebilirsiniz.

Kil Maskesi

Kilin iyileştirici gücünü tahmin bile edemezsiniz. Cildinize sirke ile beraber düzenli aralıklar ile uygulayacağınız bu maskeden sonuç almanız çok kısa sürede olacaktır. Tüm gözenekleriniz açılacak ve vücudunuz bu maske sayesinde rahat bir nefes alacak. Kil maskelerini çok rahat bir şekilde edinmeniz mümkündür.

Yumurta

Yumurta da siyah noktaya karşı 5 maske önerisi serimizin sonuncusu. Yumurtanızın akını sarısından ayırarak bir kaba döküp karıştırdıktan sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Tüm gözenekleriniz bu sayede sıkılaşacaktır. Bu da elbette ki siyah nokta oluşumunu etkiliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git