Siyah Oje Nasıl Sürülür?

zenginlerin-yuklu-paralar-odedikleri-gereksiz-urunler-elmas-oje
27 Temmuz 2015 tarihinde eklendi

Siyah Oje Nasıl Sürülür?

Birçok kadın bu sıcak günlerde koyu renkli ojeleri daha fazla tercih ediyor. gerek eli daha bakımlı gösterdiği gibi, gerek ise sürümü daha zor olsa da, daha uzun vadeli kullanım durumlarını ortaya sunan bu oje türlerinde, ilk olarak akla gelen renkte siyah oje oluyor. Peki, siyah oje nasıl sürülür? Sizlere bu konu ile alakalı maddeler halinde yapacağımız tanıtım ile birlikte artık sorunsuzca siyah oje sürme teknikleri ile ilgili bilgilendirmeler edinmiş olacaksınız.

Genel olarak esmer tenliler için nokta atışı olarak görülen siyah ojeler, günümüzde beyaz ve kumral tenli kadınlar için de tercih edilme sebebi artmaktadır.  • Ojeyi ilk aşamada iyice çalkalayın. Çünkü içerisinde ki tortunun dağılması çok önemlidir. Bir kez bile kullanmış olsanız dahi bu ojelerin önemi bakımından daima çalkalanması önemlidir. Yumuşak bir sıvı halini böylece kolaylıkla alır.
  • Tırnağınızı baz ile temizleyin. Baz sürmek tırnakların daha canlı bir görünüm almasını sağlar. Ellerin ve tırnakların tamamen temiz olması veya bakımlarının yapılmış olması ojenin ömrünü daha fazla uzatmaktadır.
  • 3 kat olarak kendinizi ayarlayın! Her zaman daha ileri seviyeli bir kullanım tercih ediyorsanız bu aşamada kendinizi 3 kat yapacakmış gibi hazırlamak büyük bir önem taşımaktadır. Tırnağın dibinden başlayarak tırnak ucuna doğru yukarıdan – aşağı bir hareket kombinasyonu elde edin. Tırnağı 3’e bölmeyi unutmayın, önce orta, sonra sol veya sağ. Bu sıralama sizlere kalmış ama ortadan başlamak her zaman dalgalanmalar açısından daha sağlıklı bir oje sürmenizi sağlayacaktır.
  • Daha sonra ki süreçlerde ojeyi çıkarmak istediğinizde (malum koyu renk tonu) bazı kalıntı durumları söz konusu olabiliyor. bunların önüne geçme neticesinde de yapmanız gereken şey öncelikle parlatıcı sürmek veya tırnağınıza renksiz bir kat oje sürmektir. Her kat arasında mutlaka 5 ila 10 dakika arasında bir bekleme süreci koymalısınız. Bu süreç zarfında oje emer ve tırnakta kalıcılığını korur. Daha sonra diğer kata geçin ve yine 10 dakika kadar ara verin.

Ojeyi Nasıl Uzun Ömürlü Kullanabilirim?

Bunun için yapmanız gereken şey sudan uzak durmak. Çünkü eliniz suya temas ettiği zaman ojenin korunurluğunu yitirmesine ve tırnaktan çıkmasına neden olmaktadır. Bunun önüne geçebilme hususunda da tırnağı uzun ömürlü kılabilme açısından sudan uzak durmakta fayda var. Aynı zamanda oje yeme veya tırnak yeme gibi alışkanlıklarınızı da bir kenara bırakmayı ihmal etmeyin! Bu tip durumlar tırnağın daha kötü bir görünüme geçmesine neden olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git