Son Moda Estetik Alanları

Son Moda Estetik Alanları
18 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Günümüzde estetik yaptırmak kesinlikle sadece kadınlar ile sınırlı kalmayıp aynı zamanda pek çok erkeğin de ilgisini çeken bir konu olmuştur. Tabi ki kadınlar kadar modern dönemin bakımlı ve metroseksüel denilen erkeğinin de bu alana ilgi duyması normal. Ancak konuya ilişkin bizi endişe içine sokacak iki tehlikeli durum var açıkçası. İlki; estetik konusunda her geçen gün yaşanan abartı durumlarıdır. Diğeri ise; ne yazık ki, estetik yaptırma yaşlarının çok geriye gelmesidir. Baktığımızda nerede ise on yedi on sekiz yaşındaki gençlerin de bu operasyonlara merak saldığını görmekteyiz. Son dönemlerde en revaçta olan estetik operasyonlar arasında; dudak ve göğüs estetiği her daim başı çekiyor. Her dönem ilgi gören burun estetiğide her zaman liste başı. Ardından yağ aldırma, karın gerdirme ve kolları toplatma gibi operasyonlar var. Yüz bölgesinde ise yapılan estetiklerin mikro cerrahi yöntemi ile yapılması neticesinde risk ve heyecan da bir o kadar büyüktür. Fiyatlar olarak bazı doktorlar dolar üzerinden rakamlar veriyor, bazıları da serbest piyasa ekonomisi ile fiyatlandırmalar yapmaktalar. Ama çok yüksek fiyat veren yer en iyisidir gibi bir düşünce de asla doğru olamaz.

Abartılı Estetik Operasyonlardan Uzak Durun!Estetik operasyon yaptırmak; kişi kendini gerçekten daha iyi ve mutlu hissedecekse esas olmalıdır. Aksi takdirde yanlış ya da gereksiz yapılacak olan estetik operasyonlar kişinin hem psikolojisini hem de fizyolojisini bozmaya meyillidir. Mesela; üst dudak inceliğinizden dolayı dudak estetiği ve ya silikon yaptırdınız diyelim. Eğer kalınlaştırmak istediğiniz üst dudağınız alt dudağınızın doğal halinden daha kalın olursa bu hoş ve doğal bir görüntü vermeyebilir. Göğüslerini büyütmek isteyen bir kadın ise; bel ve basen ölçüsüne çok zıt duracak boyutta büyültme yaptırırsa bu da doğal görünüm vermeyecektir. Estetiğin sadece sizi daha hoş göstereceği oranda uygulamaya izin vermelisiniz. Bu konuda tereddüt yaşamamak ve sonunda hayal kırıklığına uğramamak için de en az birkaç doktor ile görüşmeniz daha doğru olacaktır. Unutmayın ki; orantısız estetik uzun vadede sizi mutsuz edecek ve memnuniyetsizlik yaratacaktır.

Estetik Öncesi ve Sonrası Genel Bakım

Özellikle estetik operasyon sonrasında kendinize çok dikkatli davranmanız ve mutlaka doktorunuzun sözünden çıkmadan hareket etmeniz gerekir. Geçirdiğiniz operasyon hangi tür olursa olsun, mutlaka pansuman yapmanız gereken bir süreç olacaktır. Bunun dışında yaptırdığınız operasyonun ağırlığına göre de; suya ne kadar girmemeniz gerektiği ne kadar süre ile spor ya da benzeri aktiviteleri yapamayacağınızı da bilmeniz gerekir. Bütün bu konularda doktorunuz size en iyi operasyon sonrası bakım işlem sırasını açıklayacaktır. Bir de estetik operasyon öncesi çok iyi düşünüp karar vermeniz gerekir. Bazı şeylerin kesinlikle geri dönüşü olmaz. İyi araştırmak ve bilinçli tercih etmek gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git