Suda Çıkmayan Makyaj

suda akmayan makyaj
6 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Suda Akmayan Makyaj Nasıl Yapılır?

Bayanların en büyük vazgeçilmezi hiç şüphesiz ki makyajdır. Yaz kış sürekli olarak makyaj yapan bayanlar bunu artık alışkanlık haline getirmişlerdir ve makyajsız hiçbir yere neredeyse gitmemektedirler. Bu sebeple de makyaj yapmak ve makyaj çeşitleri onlar için çok önemlidir. Üstelik makyaj, eğer bayan kendine yakıştırabilmişse onda oldukça şık ve güzel duruyor. Kendini adeta makyaj ile mükemmel bir şekilde tamamlıyor.

En Büyük Sorunlardan Biri Makyajın Akması

Fakat hiç şüphesiz ki makyaj ile ilgili en büyük sorun onun akmasıdır. Sürekli olarak tazelenmesi gereken makyajlar kadınların canını çok fazla sıkmaktadır ve genellikle de bir muhabbetin ya da bir işin tam ortasına denk geldiği için her şeyi bölmek anlamına gelir. Akan makyaj silinip yerine yenisi yapılır ve de bu da oldukça zaman alır. Aynı zamanda da can sıkıcı bir durumdur. Bu nedenle bayanlar suda çıkmayan makyaj metotları aramaya başlamıştır. Suya, terlemeye ve de akmaya karşı olan bu makyaj çeşitleri onları oldukça rahatlatmıştır. Bu sayede az önce saydığımız pek çok sorun ortadan kalkmıştır ve bayanlar “ Acaba makyajım mı aktı?  endişesi yaşamadan günlük hayatlarına devam etmektedirler. Bu sebeple de akmayan makyaj oldukça işe yarayan bir makyaj modeli olmuştur. Makyajın akmaması için kullanılan bu ürünler makyajı yüze sabitleyerek kişilerin rahat etmesini sağlar.  Eye liner, rimel, pudra gibi ürünlerde olan bu suya dayanıklılık özelliği sayesinde özellikle de yazın denize girildiğinde oldukça rahat edilir. Akmayan makyaj sayesinde yapılan makyaj çok çok uzun süre geçerliliğini korur.Suda Çıkmayan Makyaj Metotları Nelerdir ve Nasıl Uygulanır?

 • İlk olarak normal şekilde makyaj yapılır.
 • Bu makyaj yapılırken normalde kullanılan ürünler yerine suya dayanıklı olarak alınan makyaj ürünleri kullanılır.
 • Normal yapılan makyaj gibi makyaj yapılır.
 • Bunun dışında bu ürünleri kullanmak yerine normal makyaj malzemeleri kullanılarak makyaj sabitlemek için de saç spreyi gibi makyaj spreyi bulunur. Bu spreyleri yüze sıktığında onlarda makyajı dondurarak yüze sabitler.
 • Bu metot suya dayanıklı olan ürünlerden çok daha fazla verimlidir
 • Suya dayanıklı olan ürünler belli bir süre sonra su deyince dağılmaktadır.
 • Bununla beraber suya dayanıklı makyaj malzemeleri ile makyaj dondurucu sprey aynı anda kullanıldığında çok daha uzun süreli kalıcılık sağlanmış olur. Bu da suda çıkmayan makyaj metotlarından
 • Bunun dışında doğal ürünlerden yapılmış olan makyaj malzemeleri de suya dayanıklıdır.
 • Dudaklardaki kalıcılık ile dudak kalemleri ile sağlanır.
 • Dudak kalemleri rujlardan ve parlatıcılardan çok daha uzun sürelidir.
 • Bununla birlikte suya dayanıklı olan rujlar da vardır ve çok uzun bir süre onlar da yüzde kalır.
 • Bunların yanında bir de bonus olarak dilenirse kalıcı makyaj yaptırıladabilir.

İlgili Konular
– Sivilceleri Makyajla Kapatma Yöntemleri
– Yazın Makyaj Nasıl Yapılır?
– Koyu Renk Ruj Sürme Yöntemleri
– Işıltılı Makyaj Nasıl Yapılır?
– Dudak Dolgunlaştırıcı Rujlar

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git