Sürülebilen Losyon Mumlar Ülkemizde!

Sürülebilen Losyon Mumlar Ülkemizde!
18 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Sürülebilen losyon mumlar ülkemizde üretilmeye başlandı. Cilt üzerine de sürülebilme özelliğine sahip olan mumların nemlendirici etkisi bulunuyor. Mumları daha fonksiyonlu hale getiren bu fikir, Hande Yazgan tarafından hayata geçirilmiştir. “Candela” olarak adlandırılan bu mumlar, sektörde en çok talep gören ürünlerden biri oldu. Bitkisel ürünlerden üretildiği için cilde herhangi bir zararı da bulunmamaktadır.

Candela’nın İçeriği

Sürülebilen losyon mumlar ülkemizde satılmaya başlandıktan sonra, pek çok insan ürün hakkında konuşmaya başladı. Dikkat çeken mumlar dekor olarak da etkili bir şekilde kullanılabilmektedir. Bitki özleri kullanılarak hazırlanan losyonlardan yapılan bu mumlar, içerisindeki bitkisel yağlarla cildi nemlendirmeye yardımcı olabilir. Mumlar, Hande Yazgan tarafından üretiliyor. Oldukça şık bir şekilde üretilen bu mumlar, ev dekorasyonuna hemen uyum sağlayabilir. Koku yayma özellikleri de bulunduğu için evinizdeki enerjiyi değiştirebilirler.

Çeşitler

Müşterilerin zevklerine göre seçebileceği mumlar bulunmaktadır. Üretilen mumlarda ahşap ya da pamuk fitil bulunmaktadır. El yapımı olarak üretildikleri için mumlar içerisinde kurşun bulunmuyor. 8 adet tema ile sunulan mumlar arasından zevkinize göre tercih yapma imkanı sunulmaktadır. Lavanta ve badem, yasemin ve yeşil çay, paçuli ve misket limonu, Bodrum mandalinası, narçiçeği, guava ve nane, Hindistan cevizi ve yaban mersini, sandal ve sedir ağacı olmak üzere çeşitler bulunmaktadır.

Hande Yazgan HakkındaSürülebilir losyon mumlar ülkemizde yer aldıktan sonra pek çok insan bu mumları tercih etmeye başladı. Mumların ülkemizde olmasını sağlayan kişi ise Hande Yazgan’dır. Tamamen kendi ile ürettiği mumlar, sektörde ses getirdi.  Sinema ve televizyon mezunu olan Hande Yazgar, Türkiye dışında Amerika’da da medikal direktörlük yaptı. Bu dönemde esinlendiği mum ışığının hipnoz edici etkisi sayesinde, oldukça şık ve aynı zamanda faydalı bir mum geliştirdi. Mumlarını İstanbul Kuzguncuk ve Bodrum’daki atölyesinde gerçekleştiriyor. Ürettiği her mum için büyük özen gösteren Yazgan, zevkle çalışmaktadır.

Türkiye’de Bir İlk

Hande Yazgan’ın ürettikleri dışında, bitkisel bir içeriğe sahip mum bulunmamaktadır. Bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşayan Yazgan, üretimi hızlandırmak ve Türk kadınlarına yeni bir iş kapısı sunmak adına, Bodrum’a yakın olan köylerde de atölye kurma hazırlığında. Atölye sayısının artması ile mumlarda yer alabilecek diğer bitkilerin de losyonları daha iyi bir şekilde hazırlanabilecek. Şifalı bitkileri de mumlarda kullanmayı hedefleyen Yazgan, bölgedeki kadınlara da önemli bir iş imkanı sunuyor. Bodrum’un turistik bir bölge olması, mumların yurt dışında da ilgi görmesini sağlayabilir. Projesini yıl sonuna kadar tamamlamaya çalışacak olan Yazgan, bu süreç içerisinde de iki atölyesinde üretim yapmaya devam edecek. Sürülebilir losyon mumlara olan rağbet gün geçtikçe artıyor. Mumlar hem elde hem de vücut üzerinde kullanılabildiği için oldukça etkili. Nemlendirici olarak kullanabileceğiniz gibi, evinizde güzel kokular elde etmek için de kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git