Suyun Cilde Faydaları

Suyun Cilde Faydaları
28 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Suyun cilt ve vücut için faydaları oldukça fazladır. Özelikle diyet yaparak kilo ermek isteyenler için su içilmesi oldukça fazla gereklidir. Bunların yanı sıra cildin sağlıklı olması ve güzel gözükmesi için su içmek yararlıdır. Güzelliğe dikkat eden herkesin su konusuna önem vermesi gerekir. Ciltteki derimiz vücudumuzun her yerini kaplamaktadır. Gün içerisinde maruz kalınan dış etkenlere karşı deri kendini savunmaya geçmektedir. Yıpranan deriyi su tarafından onarmak mümkündür. Zamanla çöken ve yaşlanan su için su önemli bir araçtır. Su tarafından kırışıklık görünümleri de azalmaktadır. Kullanılan birçok kozmetik malzemelerinin cilde sağladığı etkenler cilt zarar görür. Bunu tedavi etmek için olan yollardan bir tanesi de sudur. Güzel bir cilde sahip olmak için gün içerisinde ve düzenli olarak su tüketilmesi gerekmektedir.

Gün İçerisinde Su Tüketilmesi

Su tüketiminin düzenli ve her gün tavsiye edilen miktarda olması lazım. Günlük olarak tüketilen su miktarı yaklaşık 2litre olması önerilmektedir. Bu miktar hem sağlık için hem de cildin güzelliği için yeterlidir. Sağlıksız gözüken ciltte pek çok sorunlar da görülmektedir. Su tüketiminin az olması ciltte ve vücutta kuruluğa neden olmaktadır. Kuruluk oluşan cilt ve vücutta gerekli nem sağlanamaz. Bu da cildin beslenmesini engeller. Su vücudumuzun çoğunu kapladığı için sürekli olarak tüketilmesi gerekmektedir.Cilt sağlığı yalnızca su ile karşılanmasa da etkisi oldukça büyüktür. Günlük su tüketiminin düzenli olarak yapılması cilt ve vücut fonksiyonlarının iyi çalışmasını sağlamaktadır. Vücutta sık sık kilo alıp verme ile oluşan çatlaklara su ile çözüm bulabilirsiniz. Ciltteki kırışıklıkların oluşmasının nedeni ciltteki kuruluk. Bunun önlemek içinde su içerek kırışıklıkları engelleyebilirsiniz. Ciltteki derinin pek çok rahatsızlık sebebi kuru bir cilttir. Cildin ihtiyaç duyduğu nem yeteri miktarda oluştuğunsa cilt sıkılaşarak daha parlak ve sağlıklı gözükecektir.

Su ve Cilt Bakımı

Cilt bakımına gün içerisinde dikkat edilmesi gerekmektedir. Gün içerisinde yapılan bakımlar sayesinde cilt kendini toparlar. Yapılan Cilt temizliği tıkalı gözeneklerin açılması ve ölü derinin atılması ile daha sağlıklı ve parlak bir görünüm elde edilir. Bunun yanı sıra kullanılan bakım malzemelerinin içerisinde bulunan kimyasallar cildi tahriş ederek zarar verebilir. Bunun için uygulanan doğal yapılı maskeler hem cilt hem de vücut sağlığı için oldukça önemlidir.

Cilt bakımı yaparken dışardan alacağımız takviye vitamin ve mineraller ile cilt daha iyi bir görünüm elde eder. Mineral bakımından alınan en önemli besin ise sudur. Su ciltteki gözenekleri açarak cildi destekler. Çitteki kuruluğu önleyerek parlak bir görünüm sağlar. Bunların yanı sıra yapılan sporlarda ter yoluyla atılan suyun tekrar alınması ve hücrelerin yenilenmesi gerekmektedir. Yeterli miktarda alınan su ile cildin ve vücudun tüm ihtiyaçları karşılanır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git