Takma Tırnak Bakımı

takma-tirnak-bakimi
20 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Takma Tırnak Bakımı

Kadınların dikkat etmesi gereken takma tırnak bakımı oldukça önem taşımaktadır. Ayda en az bir kez yapılması gerekiyor. Tırnaklarınızın uzaması ile takma tırnağınızın altından bir tırnak daha çıkacaktır. Bakımını yaparak, törpüleme işlemini uygulamanız gerekecektir. Böylece doğal bir görünüme kavuşacaksınız. Tırnak bakımınızı kesinlikle evde yapmamanızı öneriyoruz. Eğer ki evde yapmak isterseniz takma tırnağınıza zarar verebilir ve çirkin bir görüntü oluşturabilirsiniz. Evde bakım konusunda ısrarlı iseniz, titizlikle ve yardım alarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Günümüzün yoğun temposunda, vakti kısıtlı olan ve bakımlı olmak isteyen kadınlar için tırnak bakımı oldukça büyük önem taşımaktadır. Aynı zamanda uzamayan ve çabuk kırılan tırnaklar, yaşlılık çizgileri, şekli bozuk tırnaklar, tırnak boşalması gibi sorunlara son verebilmek için de kullanılan takma tırnak son zanlarda oldukça popüler olan bir uygulamadır.

Takma tırnağınızı çıkarmak için yapacağınız yanlış ve eksik uygulamalar, tırnak yatağını zedeleyebilecek zorlayıcı hareketler, tırnağınıza büyük zararlar verebilmektedir. En doğru yöntem ise takma tırnak nasıl takılır? Nasıl çıkarılır? Ve tabi ki takma tırnak bakımı nasıl yapılır? Soruları olmalıdır ve daha sonra cevapları ışığında bakımlarınızı yapmanız olacaktır.

Takma Tırnak Nasıl Takılmalıdır?  • Asetonlu pamuk ile tırnak üzerindeki kir ve yağı temizlemeniz gerekmektedir. Böylelikle yapıştırıcı etkili olacaktır. Tırnak derinizi geriye doğru itmeli ve takma tırnağınızın eksik olup olmadığına bakmanız gerekiyor. Daha sonra takma tırnağınıza yapıştırıcıyı sürmelisiniz ve bunu tırnak kökünden başlayıp, yukarı doğru yapıştırmalısınız. Hava kabarcıklarını engellemek adına sıkıca bastırıp yapıştırdıktan hemen sonra 20-25 saniye kadar baskı yaparak bekleyin. Kuruduktan emin olduktan hemen sonra törpü ve tırnak makası ile şeklini verebilirsiniz.

Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır?

  • Takma tırnağını çıkarmak, takmak kadar titizlikle yapılması gereken bir uygulamadır. Kadınların bu konuda detaylı bir şekilde bilgi edinmesi tırnak sağlığı ve görünümü için oldukça yararlı olacaktır. Öncelikle takma tırnağınızı çıkarmak için asetonlu su ile 15 dakika ellerinizi bekletmeniz yeterli olacak, tırnağınız kendiliğinden çıkacaktır. Alternatif olarak tırnak çıkarma sıvısı da kullanabileceğinizi söyleyebiliriz. Bu sıvıları ise ellerinize zarar vermeyecek şekilde tırnaklarınızı eriterek çıkarmalısınız. Sonrasında ise takma tırnağınızı temiz bir çubuk yardımıyla basit bir şekilde kaldırabilirsiniz. Takma tırnaklarınızı ilk kez kullanmaya başladığınız zamanlarda yapıştırıcının etkisi oldukça fazladır. Bundan dolayı tırnaklarınızı ilk günlerde en az 2 gün olmak üzere çıkarmamalısınız. Ayrıca takma tırnakların takıldıktan sonra, siz çıkarmadığınız zaman kolay kolay çıkmayacağını söylemek isteriz.

Takma tırnakların kullanım süreleri 7-10 gün arasında değişmektedir. Takma tırnaklarınızı törpüleyerek veya keserek istediğiniz boyda kullanabilmeniz mümkündür. Özellikle tırnak yapıştırıcısının tırnağınıza vermesi ve uzun zaman hava almamasına engel olabilmek için tırnağınızı beslenmeniz gerekmektedir. Kayısı yağı ve vazelinle tırnağınıza masaj yapabilir olumsuz etkenleri minimum seviyeye indirebilmeniz mümkündür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git