Takma Tırnak Nasıl Takılır?

takma-tirnak
24 Temmuz 2015 tarihinde eklendi

Takma Tırnak Nasıl Takılır?

Takma tırnak takmak kimi zaman oldukça güç bir iştir. Kimi kişinin tırnakları hassas olduğundan dolayı uzatmak adına hep kırılma gibi sorunsallar söz konusu olabiliyor. Bu tip sorunların önüne geçebilme adına da en lazım olan şey daima tırnaklarınıza iyi bir bakım uygulamak, bu yönerge üzerinden tırnakları doğru bir şekilde uzatabilmektir. Sizlere bu konu ile alakalı sunduğumuz farklılıklar ile birlikte artık takma tırnak tercih edenlerin, en doğru ve uzun ömürlü bir şekilde tırnak takabilmelerine ve kalıcılığını sürdürebilmelerine birkaç yardım önergesi sağlıyoruz.

Bunun için birkaç detaylı adım gerekmektedir. Eğer doğru uygulanmaz ise bu durum tırnakların hemen düşmesine veya çıkmasına neden olabilir.

  • Takma tırnak yapıştıracak elinizi iyice yıkayın ve daha sonra iyice kurulayın. Eğer oje gibi ürünler var ise onları da çıkarın.
  • İyi yapışması adına öncelikle alkol veya asetonla silin. Kurumasını beklemeyi ihmal etmeyin. Bu durum yağ tabakasını engeller.
  • Hangi takma tırnağın, hangi tırnağa yapışacağına karar verilir ve birkaç deneme yapılır.
  • Yapıştırıcıyı takma tırnağa sürün.
  • En dibinden başlayarak yukarı doğru, doğru hizalanmış bir şekilde yapıştırılır. Hava yapmaması için de 20-30 saniye kadar mutlak suretle beklenmelidir. Bu hava almayı engeller ve tırnaklarınızın daha kolay yapışmasını sağlar.
  • Kuruyan tırnaklara istediğiniz şekli törpü v.s gibi uygulamalar ile verin ve işlemi sonlandırın!


İşte bu kadar basit! 6 adımda tırnak yapıştırmanın en basit ve kolay yöntemini sizler için görmüş olduk!

Bir Takma Tırnağı Ne Kadar Süre Kullanabilirim?

Eğer yukarıda ki durumları doğru uyguladıysanız ve elinizi fazla suda bekletmiyorsanız maksimum 3 güne kadar kullanabilirsiniz. Fakat bu durum ile alakalı olarak duş ve çok terleme gibi sorunsallar söz konusu olur ise takma tırnaklar çabuk düşecektir. Ortalama kullanma süresi 1 gün kadardır. Aynı takma tırnağı tekrar kullanabilirsiniz ama dış yüzeyinde ki yapıştırıcıları aseton gibi çözücüler ile temizlemekte fayda vardır. Çünkü kurumuş yapıştırıcı üzerine tekrar yapıştırıcı sürüldüğü zaman bu durum olağanca riskli bir hal almakla birlikte işinizi de bir hayli zorlaştırabilecek kapasitededir.

Denedikten sonra sizler de eminiz ki farkı göreceksiniz. Takma tırnak nasıl takılır gibi sorularınıza yanıt vermek adına hazırladığımız makalemiz üzerinden dilediğinizce denemeler yapabilir ve sonuçları kendinizde görebilirsiniz!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git