Taş Devri Diyetli İle Zayıflayın

Taş Devri Diyetli İle Zayıflayın
25 Ekim 2015 tarihinde eklendi

Taş Devri Diyetli İle Zayıflayın

Beslenme alışkanları, eski çağlardan bu güne kadar beslenmenin farklı kategorilere ayrılması günün beklentilerine göre değişebilmektedir. Bugünün kadınlarının her zaman gündeminde olan kilo problemleri bulunmaktadır. Kilo problemlerindeki birçok durum, çeşitli zayıflama yöntemleri ile sağlanmaya çalışılmaktadır. Bu nedenle günümüzde zayıflama yöntemlerinden bir tanesi olan taş devri diyeti ortaya çıkmıştır. Normal alışkanlıklarından oldukça farklı bir metot izlenen bu diyet sisteminde, bazı farklılıklar sadece organik ve doğal olma yolundaki beslenme stratejisine yönelik olmaktadır.

Taş devrinin sistemi, organik olana yönelmek ve kimyasal olanı terk etmektir. Yani insanların genel temel besin zincirinin takibi yapılmakta ve uygulanılmaya çalışılmaktadır. Bunun için taş devri diyeti ile zayıflayın konusunda kilo problemi olan insan birçok adım izleyebilmektedir.

Taş devri diyetinde;

  • Çiğ yemekler ana beslenmenin %60’ını oluşturmaktadır.
  • Kırmızı et kategorisinde bir hayvanın kendisi otlanmalıdır. Yemlenmemeli ve kilo alması için çeşitli gıda takviyeleri yapılmamalıdır. Bunun için markalaşma ürünlerinin hiçbiri tüketilmemektedir.
  • Yapılan yemeklerin geneli yağsız olmalı ve çiğ olmalıdır. Bu tam çiğ değil orta halli bir kızartma işlemi olabilir.
  • Süt tüketiminde sadece inekten sağıldığını gördüğünüz sütü tercih edilmesi gerekmektedir. Hazır, ambalajlanmış ve marketlerde bulunan yiyecekler taş devri diyetinde kullanılmamaktadır.
  • Sarımsak, soğan, bitki türevleri (şeker oranı fazla olmayanlar) tüketilebilir.


Taş devri diyeti ile zayıflayın konseptinde genel olarak mantık bu şekildedir. Bugün belki de kullandığınız yiyeceklerin %80’ini terk ederek yeni bir %80 alışkanlığını doğal ve organik versiyonunda hayatınıza dahil edebilirsiniz. Bu sayede zayıflama konusunda, kimyasal-tatlandırıcı-katkı maddeleri gibi yüzlerce maddeleri vücudunuza almamış ve bugün yaşanan kilo sorunlarından da kurtulmuş olunacaktır. Elbette ki bu gruba, çikolata, cipsler, ıvır zıvır ve asitli içecekler de dahildir.

Taş Devri İle Zayıflama Nasıl Olmaktadır?

Vücudumuz kimyasal maddeler için özel bir bağışıklığa sahip değildir. Fakat bugün her yiyecek ve içecekte bu kimyasal ve katkı maddelerini vücudumuza almaktadır. Bunlar vücutta gereksiz ve yararı olmayan birçok maddeyi de kapsar. Tatlandırıcı, renklendiriciler ya da bir ürünün bozulmaması için kullanılan bazı kimyasallar bunlara örnektedir. Bu yüzden taş devri diyeti, sadece zayıflamayı değil bugünün yanlış beslenme düzeninden de kurtulmamızı sağlayacaktır. Bu sayede sorunsuz bir şekilde zayıflama vücudun normal fonksiyonlarını geri kazanabilmesiyle sağlanmış olacaktır.

Taş devri diyeti şu şekilde de düşünülebilir. Bugünden 200 yıl geriye sarın ve yaşam standartlarında insanların nasıl beslendiğini düşünün. Bunu ise günlük hayatınıza o günkü yemek düzenini, yağı, doğal inek sütü ve peynir gibi sistemleri baz alarak hareket edin. Bu sayede bugün almış olduğunuz tüm kimyasallardan kurtularak, zayıflama konusunda taş devri diyetini uygulamış olursunuz. Taş devri diyeti ciddi bir sorumluluk ve sabır gerektirir. Fakat bugün görülen birçok özellikle diyabet gibi hastalıklardan korunmanıza yardımcı olur ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git