Tatil Bavulunuzu Birlikte Hazırlayalım

Tatil Bavulunuzu Birlikte Hazırlayalım
25 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Tatil Bavulunuzu Birlikte Hazırlayalım

Bütün bir sene yoğun bir ev ya da iş temposunun ardından beklediğiniz gün geldi. Artık valizinizi hazırlama, yola çıkma, denizin ve güneşin tadını çıkarma zamanı. En sevdiğiniz bikininizi, havlunuzu, terliğinizi çantaya koydunuz. Ancak yola çıkmada önce yazımızı okuyarak tatilde cildinizin bakımını ihmal etmemiş olacaksınız. Aynı zamanda güneşin ve denizin yıkıcı etkilerine karşı da önleminizi alırsanız yapıcı etkilerinden daha çok faydalanmış olacaksınız. İşte valizinizi kapatmadan önce içine koymanız gereken kurtarıcı birkaç ürün.

Güneşten Korunun

Güneşin sağladığı D vitamini elbette tüm kış kapalı ve soğukta kalan cildimiz için ilaç niteliği taşır. Ancak güneşin altında geçirdiğimiz zamanlar için cildimizi korumazsak güneş ışınları bize faydadan çok zarar vermeye başlar. Doğrudan alınan UV ışınları cildi kısa sürede yaşlandırır, ciltte kalıcı leke ya da hasarlar bırakabilir. Bu nedenle cilt yapınıza uygun leke, kızarma ve yanıkları önleyici SPF korumalı kremler muhakkak yanınızda bulundurun. Bu kremlerin biri vücudunuz için biri de yüzünüz için olsun. Yüz oldukça ince ve hassas bir cilt yapısından oluştuğu için ona özel bir krem kullanmanız gerekecektir.

Saçlarınızı İhmal Etmeyin

Güneşten ve deniz tuzu ya da havuz klorundan en çok etkilenen şeylerden biri saçlarınızdır. Saçlarınızı nasıl olsa tatildeyim diye bakımdan mahrum bırakmayın. Deniz tuzundan koruyucu bir sprey işinize çok yarayacak. Birçok markanın ürettiği bu spreyler ile saçınızın yıpranmasını önleyin. Ayrıca tatil boyu sıcaktan dolayı sık sık duş almanız gerekecek. Her duşta saçınızı şampuan ile temizlemeyin. Bu saçınızı gereksiz şekilde yıpratır. Duş sonrası kuru şampuan ya da durulanmayan krem kullanarak saçlarınızı kolayca tazeleyebilir ve şekillendirebilirsiniz.Nemlendiriciler Çantamızın Olmazsa Olmazı

Nemlendirici kremler yaz kış çantamızdan eksik olmaması gereken ürünler. Kışın soğuktan çatlamaya hazır cildimiz yazın da yoğun sıcaklardan dolayı kurur. Ellerde, yüzde, dirsek ve dizlerde yoğun olarak oluşan bu kuruluğa elbette en etkili çözüm nemlendirici kremlerdir. Güneş koruyucu krem seçerken içinde nemlendirme özelliği de olan bir krem seçmeniz ekstra fayda sağlar. Ancak bunun dışında yine yüzünüz ve vücudunuz için iki ayrı kreminizin olması gerekir. Su içmek için şişenizi yanınıza alın. Hem aşırı sıcağın verdiği halsizlikten hem kuruluk hissinden vücudunuzu korumak için elbette su içmeyi ihmal etmemeniz gerekiyor. Bol bol su tüketirken plastik şişeler yerine bavulunuza koyduğunuz cam şişeleri ya da termosunuzu kullanabilirsiniz. Özellikle gün içinde içmesi gereken su miktarında sıkıntı yaşayanlar renkli, eğlenceli şişeler ile bu sorunu kolayca aşabilir. Şampuan ve duş jelinizi küçük şişelere koyun

tatil boyunca otellerde kullanacağınız şampuan ve duş jeline karşı cildiniz, alışkın olmadığından reaksiyon gösterebilir. Bu da sizi istenmeyen bir durumla baş başa bırakır. Alıştığınız şampuan ve duş jelini birkaç kullanımlık küçük şişelerle yanınızda götürmek daha faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git