Tatil Sonrası Saç Bakım Önerileri

Tatil Sonrası Saç Bakım Önerileri
1 Ekim 2017 tarihinde eklendi

Yazın tatil sonrasında yıpranan saçın bakımı oldukça gereklidir. Bu bakımı çeşitli saç detoksların ile sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz. Saçın ihtiyaç duyduğu nem, tatil sırasında yeteri kadar karşılanmamaktadır. Böylelikle saçtaki nemi geri kazandırmak için yapılan doğal detokslar ile saç eski canlılığına dönerek nem oranı dengelenmiş olur. Tatil sonrası saç bakım önerileri arasında detoks en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Detoks ile saç tekrar hacim kazanır.

Saçınıza Detoks Uygulayın

Saç için detoksa başladığınızda ilk önce saç tipinize göre bir şampuan kullanmaya başlayın. Şampuanınızı saç kremi ile desteklemeniz saçı iki kat daha fazla onarmakta ve beslemektedir. Çeşitli saç bakım maskeleri de tatil sonrasında saç bakım önerilerinde oldukça fazla bir şekilde uygulanmaktadır. Evde kendiniz doğal malzemeler ile hazırlayacağınız maskeler ile saçınız eski sağlığına dönecektir. Yaptığınız saç maskelerini ve detoksları düzenli olarak kullanmalısınız.

Saçınıza uygulayacağınız çeşitli bakım kürleri saçınızın ihtiyacı olan nemi saça işlemektedir. Ayrıca saç uçlarınızda bulunan kırıklar için düzenli olarak kırıkların kesilmesi saçın daha güçlenmesini sağlayacaktır. Özellikle tatil sonrasında saç uçlarında çatallaşmalar oldukça fazla bir şekilde görülür. Saçın sağlığı için bu kırıkların mutlaka alınması gerekmektedir. Böylelikle saçınız daha canlı ve güçlü gözükecektir.

Saç Bakımına Özen GöstermeEvde doğal yöntemler ile yapacağınız maskeler arasında içerisinde avokado bulunan saç maskeleri saçı besleyerek saç derisini onarmaktadır. Bir adet avokadoyu alarak iyice ezin. Ardından bir kâsenin içine alarak içine 1 çay kaşığı elma sirkesi ve bal ekleyerek iyice karıştırın. Daha sonra yumurta akını iyice köpürterek bu karışımın içine ekleyin. Elde ettiğiniz bu maskeyi saçınızda 10 dakika kadar bekletin. Ardından ılık su yardımı ile durulayın. Eğer saçınızın uzamasını ve daha fazla parlaklık elde etmek istiyorsanız içine birkaç samla zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Düzenli olarak yaptığınızda saçınızdaki değişimi fark edeceksiniz. Tatil sonrası saç bakım önerileri arasında bu maske güneş sonrası saçı en fazla koruyan maskedir.

Saçı Isıdan Uzak Tutun

Saçınıza uygulayacağınız düzleştirici ve maşa ile birlikte saçınız yakın bir ısıya maruz kalmaktadır. Bu ısı saçı yakarak nemini azaltmasına neden olur. Saçınızı kurutmak için uyguladığınız saç kurutma makinası saça zarar vermektedir. Özellikle ıslak saça uygulanan ısı direk saçın yanmasına neden olur. Saçın tatilde deniz ve güneş ile birlikte yıpranmasının yanı sıra ısıya maruz kalıyor olması da daha fazla saçı yıpratacaktır. Isıya karşı güçlendirici ve besleyici olan serumlar ile birlikte saça şekil vermek daha sağlıklı olacaktır.

Saç için sürekli olarak boya kullanımı özellikle tatil zamanında oldukça sağlıksız saçlara neden olacaktır. Saçı sürekli olarak boyamak ve renginin değişmesinde uç renkler yapılması saçı kırıp sağlığını bozacaktır. Tatil dönüşü saçlarınız için uygulayacağınız çeşitli saç bakım kürleri ile saçınızı onarabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git