Ten Rengine Göre Gelin Makyajı

Ten Rengine Göre Gelin Makyajı
26 Ekim 2015 tarihinde eklendi

Ten Rengine Göre Gelin Makyajı

Düğün günü yaklaştıkça endişesi artan şeylerden birisi de makyajdır. Düğün günü yapılacak olan makyaj sizi sadece o gün değil, tüm hayatınız boyunca temsil edecektir. Yüzünüze tam olarak oturan ve “işte bu benim makyajım” diyebileceğiniz bir makyaj sizi ve yüzünüzün güzelliğini tamamen ön plana çıkartır. Makyaj “makyaj” olmaktan çıkarak size doğallık kazandırır. Aynı zamanda ten rengine göre gelin makyajı tamamen teninizin doğal duruşuna, stilinize ve tarzınıza göre seçilmelidir.

Gelinler İçin Ten Makyajı Nasıl Olmalıdır?

 • Ten rengine göre gelin makyajı gelinliğinizin modeli ile uyumlu olmalıdır.
 • Saçınızın şekli, rengi ve modeli ile uyumlu olmalıdır.
 • Düğününüzün yapılacağı mekâna göre ayarlanmalıdır. Kır düğünü mü? Salon düğünü mü? (Açık mekânlarda makyaj daha yumuşak (soft), kapalı mekânlarda ise daha çarpıcı, dikkat çekici olmalıdır.) Mekâna göre makyaj seçimi doğru bir karar olacaktır. Teniniz her şeyiniz; o gün en çok siz dikkat çekmelisiniz.

Esmer Ten

 • Allık seçiminizi altın bronz tonlarında yaparak teninizin güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Alternatif olarak açık pembeyi de kullanabilirsiniz.
 • Ruj seçiminde seksi olmak istiyorsanız kırmızı, daha sade ve masum olmak istiyorsanız pembe tonlarını tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda böğürtlen ve karamel tonlarını da tercih ederek ten renginize güzellik katabilirsiniz.
 • Kullanılan fondötenin ten renginden iki ton açık olmasına özen göstermelisiniz. Teniniz ile aynı renkte olan bir fondöten zaten koyu olan teninizi daha koyu gösterir.


Beyaz Ten

 • Yanaklarınızı en çok bal, şeftali ve kayısı renklerinde allık ile renklendirerek ruj seçiminizi de pembe tonlarında veya saç rengine uyumlu olarak yapmanız ten renginize göre gelin makyajı uygulamanıza güzellik katacaktır.
 • Fondöten seçiminizde ise teninizden bir ton koyu fondöten kullanmalısınız. Teninizden açık renkteki fondöten size soğuk bir görünüm katar.

Buğday Ten

 • Buğday renkli bir tene sahipseniz allık olarak tüm pembemsi renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ruj seçiminde ise yine pembeden şaşmayarak gelin makyajına hoş bir görünüm katabilirsiniz. Alternatif olarak mürdüm tonlarını da deneyebilirsiniz. Bu makyaj size canlı bir görünüm katacaktır.

Güzel Bir Ten Makyajı İçin Püf Noktalar

 • Makyajınızın uzun süre bozulmadan kalması için makyaj sabitleyicisi kullanmalısınız.
 • Dekolte bölgesinin rengi ile yüz rengi arasında fark olmamasına dikkat etmelisiniz.
 • Lekeli bir cilde sahipseniz makyaj öncesi mutlaka gizleme yapmalısınız. Yüzünüzde yer alan lekeleri, ameliyat izlerini, büyük benleri, morlukları ve dövmeleri kapatmalısınız. Bu işlem için “baz makyaj” olarak bilinen fondöten öncesi uygulama yapmalısınız.
 • Kullanılan makyaj malzemelerinin kaliteli ürünler olmasına ve hijyenik olmasına dikkat etmelisiniz. Düğün öncesi teninizi tahriş etmek istemezsiniz.

Bu özel ve güzel gününüzde kusursuz görünmek için kendinizi profesyonellere emanet ettiğinizden emin olmalısınız. Kuaför seçimi gelin makyajı için başlıca önemlerden birisidir.

Düğün gününüzden bir hafta önce mutlaka makyaj provası yapmalısınız. Düğün günü kötü bir sürprizle karşılaşmak istemezsiniz. Bu özel gününüzü güzel bir makyajla tamamlayın. Unutmayın; ten rengine göre gelin makyajı sizi o gün özel kılacak ve güzelliğinizi akıllarda bırakacak şekilde olmalıdır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git