Ter kokusu nasıl giderilir?

görsel3
12 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Ter kokusu nasıl giderilir?

Önümüz yaz ve pek çok kişinin en büyük sorunlarından bir tanesi haline dönüşmüş olan ter kokusu da, bizleri gündelik hayatımız da fazlası ile rahatsız edecek! Maalesef ki günümüz insanları bu tip bakımlarını geçiştirdiği ve tam anlamıyla yapmadıklarından ötürü, çevrelerine de ter kokusunu oldukça sık sunuyor ve sağlıyor. Önüne geçebilmek adına da daima bakımların en doğru şekilde yapılması gerekmektedir.

Genel olarak koku yapan şeylerden bir tanesi de tüylenme bölgelerinin temizlenmemesidir. Erkek ve kadınların sık sık koltukaltı bakımlarını yapması ve tüylerinden kendisini arındırması gerekmektedir. Çünkü kıl kökleri çıkan sıvı ile beraber koku yapmaya yönelik bir takım durumları beraberinde getirir ve oldukça yaygın bir kokunun beraberinde sunulmasını sağlar. Bunun yanı sıra ise bakımlarla beraber de ter kokusunu önlemek mümkündür. Stick, deodorant kullanarak ter kokunuzu bir hayli azaltmak ve tamamen tarihe gömmek gündelik hayatımızda oldukça kolaydır.

Ter kokusu neden oluşur?

  • Egzersiz yapılması, fittnes ve koşu gibi…
  • Sıcak havaya maruz kalma
  • Sinirlilik, endişe hali, stres gibi durumların yaşanması
  • Bazı hastalıklardan dolayı terlemeye yönelik etkiler,
  • Duygusal nedenlerle oluşan terlemeler


Terleme hayatımızın kaçınılmaz bir gerçeğidir ve günümüzde herkes bu tip sorunlarla yaşamaktadır. Bu yüzden de önüne geçebilmek için bakımları aksatmamak en doğru olandır. Bu bakımların en doğru şekilde sağlanması ile beraber tüm terlemelerin önüne geçebilir, bu tip sağlık problemlerini de vücudumuzdan tamamen uzaklaştırabiliriz. Bu yaz aylarının 35-40 dereceyi bulacağı uzun zamandır altını çizerek söyleniyor. Sıcak havalar da ter kokusuna maruz kalmamak için daima yanınızda deodorant taşımak, ter kokusunun büyük ölçü de önüne geçmek adına yardımcı bir faktördür.

Önerimiz de ter kokusunu önleyebilmek açısından bu tip durumları teşkil eden tüm alanlardan uzak durmaktır! Sizler de böyle bir yol izleyerek ter kokusunu tamamen hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Kötü kokan bir bireyin her zaman toplum tarafından hoş karşılanmadığı gerçeğini es geçmeyin. Bu nedenden dolayı da ter kokusu gibi durumları hayatınızdan çıkarın ve kişisel bakımlarınızı hiçbir zaman aksatmadan sağlayın. Bakım her insan için önemli bir faktördür, bu yüzden sizler için de bu önem teşkil edilmelidir!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git