Tırnak Bakım Ürünleri

Tırnak Bakım Ürünleri
1 Kasım 2015 tarihinde eklendi

Tırnak Bakım Ürünleri

Günlük yaşamda çeşitli nedenlerle yıpranan tırnaklarımız en iyi bakımı haketmektedir. Kadınların vazgeçilmez detayı olan tırnaklar, güzel ve bakımlı olmalılar. Hem besleyici hem güçlendirici, hem kırılmaya karşı hem de uzun süre güzelliğini ilk günkü gibi koruyacak tırnak bakım ürünleri ile tırnağınıza sağlıklı bir bakım yaşatabilirsiniz.

Tırnaklarda keratin adı verilen ve koruyucu bir proteinden oluşan bir madde bulunur. Bunun ana işlevleri parmakları darbelerden korumaktır. Küçük nesneleri almayı da sağlamaktır. Tırnakların sağlıklı olabilmesi için iki ana faktöre dikkat edilmesi gerekir; sağlıklı bir metabolizma ve tırnak sağlığını tehdit edebilme ihtimali olan dış etkilerden korunmak için alınan önlemlerdir. Sağlıklı tırnaklar sert ama esnek, düzgün yüzeyli ve koyu pembe renkli olur. Tırnak sağlığınızı korumak ve sürekliliğini sağlamak için tırnak etrafındaki etlerin düzeli bakımı yapılmalı, tırnak yüzeyine koruyucu ve kuvvetlendirici tırnak bakım ürünleri uygulanmalıdır. Tırnak sağlığı için el ve ayak tırnaklarına haftada bir evde bakım uygulayabilirsiniz. 4 ila 6 haftada bir de profesyonel bilgisi olan kişiler tarafından manikür ve pedikür yaptırarak tırnak bakımınızı sağlayabilirsiniz.

Tırnak Bakımı İçin Neler Yapılmalıdır?

Muhteşem tırnaklara sahip olmak zordur. Tam hepsini aynı boyda uzattığınız anda, bir tanesi nedensizce kırılabilir ve tüm hevesiniz de böylelikle kırılır. Tırnaklarımızı sürekli bir alet gibi kullanarak onları yıpratırız. Peki, bunu engellemek için neler yapmalıyız? • Güneş, klor ve sert temizlik deterjanları tırnaklarınızı hassaslaştırır ve zedeler. Buna engel olmak için tırnak bakım ürünleri Örneğin, sokakta güneş korumalı bir krem kullanabilir, iş yaparken de eldiven kullanmayı alışkanlık haline getirebilirsiniz. Tabii bunları yaparken kaliteli krem ve eldiven kullanmalısınız.
 • Tırnaklarınızın yan taraflarını törpülemekten kaçınarak daha az kırılgan olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Günde birkaç kez tırnaklarınızı bir fırçayla yanlara doğru fırçalayarak kan dolaşımını hareketlendirebilirsiniz. Böylelikle tırnaklarınız daha çabuk uzayacaktır.
 • Tırnak bakım ürünleri olarak demir, kalsiyum, B vitamini ve potasyum açısından zengin besinler de tüketebilirsiniz. Bu besinler vücudunuzun geri kalanı için olduğu kadar tırnaklarınız için de oldukça faydalıdır.
 • Tırnaklarınız zayıf, kırılgan ve katlara ayrılıyorsa, nedeni yeterince su içmemeniz olabilir. Mutlaka bol ve yeterli su tüketin. Bu sadece tırnaklarınız için değil, sağlığınız için de önemli bir etkendir.
 • Her bir parmağa kökten uca doğru masaj yapın. Bu sistem sizi rahatlatır.
 • Günde altı adet badem yiyebilirsiniz. Tırnakların ihtiyacı olan yağ asitleri bademde vardır. Ayrıca; kuruyemişlerdeki doğal yağlar kilo aldırmaz.

Tırnaklarınız İçin Öneriler

 • Plastik eldiven kullanmadan bulaşık yıkamayın.
 • Oje sürmeden önce tırnaklarınızı yağdan arındırın. Temiz ve kuru tırnaklara oje uygulayın.
 • Ojenizi çıkaracağınız zaman bunu dişleriniz ve tırnaklarınızla kazıyarak yaparsanız tırnaklarınızı çok sağlıksız bir görünüme getirirsiniz. Bu işlem tırnaklarınıza büyük zarar verir.
 • Tırnaklarınızı fazla uzatmayarak görüntülerini güzel kılabilir, kırılma riskini azaltabilirsiniz.
 • Tırnaklarınızı zorlu işlerinizde birer “alet” olarak kullanırsanız zayıflarlar. Dikkat ediniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git