Tırnak Bakımında Kullanılacak Ürünler

Tırnak Bakımında Kullanılacak Ürünler
28 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Tırnak bakımında kullanılabilecek bir takım ürünler el sağlığı için oldukça önem arz eden durumlardır. El sağlığında en önemli yol elbette tırnak bakımından geçmektedir. Tırnak bakımı düzenli ve düzgün şekilde yapıldığı takdir de el sağlığı da artmaktadır. En önemli organlarımızdan olan elin sağlığı için bu durum oldukça önemlidir. Tırnak bakımında kullanılacak ürünler arasında birden fazla ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler düzenli olarak kullanıldığı takdir de kişiler tırnaklarından memnun kalabilmektedir.  • Öncelikle tırnak kesimi sağlık için oldukça önemlidir. Çoğu kişiler tırnaklarını uzun olarak kullanmak isteyebilir. Ancak kısa tırnak severler için de tırnak makası seçimi oldukça önemlidir. Etleri kanatmayan bir tırnak makası seçimi oldukça önemlidir. Tırnak kesmek tırnakların sağlığı için önemli durumdur. Ve tırnaklar duştan sonra kesildiğinde daha sağlıklı olur. Tırnaklar yumuşar çatlama söz konusu olmaz.
  • Tırnak kesilmesinin ardından da tırnaklar ve tırnak kenarları iyi bir nemlendirici ile nemlendirilmesi gerekmektedir. Ardından nemlendiricilerin iyice kuruması beklenmelidir. Nemlendiriciler kuruduktan sonra sıra törpüye gelir.
  • Kişiler nemlendiricileri emildikten sonra da tırnaklarını törpüleme işlemleri gerçekleştirirler. Çoğu zaman kişiler kağıt törpü kullanımına yönelim gösterir. Küt veya oval şekilde törpülenip törpülenmeyeceğine kişiler kendileri zevklerine göre karar vermektedir. Genelde oval şekilde törpüleme yaygındır. Birden fazla törpü çeşidi bulunsa da kağıt törpü kullanımı daha çok tavsiye edilir.
  • Kütikül temizleme işlemi de tırnakların güzel görünümünü sağlamak amacıyla oldukça önemlidir. Tırnak bakımında kullanılacak ürünlerden biri de bu kütikülleri temizlemeye yarayan et makasıdır. Et makası her yerde satılan bir üründür. Tırnak kenarlarında oluşmakta olan kütiküller bu et makasları sayesinde kesilir.
  • Tırnak parlatmakta tırnakların güzel görünmesini sağlayan ürünlerdir. Zımpara benzeri ürünler ile tırnak üzeri törpülenir kısaca parlatılmaktadır. Tırnak üzerinde parlaklık sağlanarak eller daha güzel görünmektedir.
  • En önemli tırnak bakımlarından biri de ev işi yaparken kişilerin eldiven kullanması gerektiğidir. Eldiven sayesinde tırnaklar solmaz, zarar görmez. Ellerdeki deri sağlığı da daha hoş olur.

Tırnak Bakımı İçin Peeling Yapılması Oldukça Önemlidir

Tırnakları daha güzel ve bakımlı yapması açısından peeling düzenli olarak yapılması gerekilen bir bakım çeşididir. Tırnak bakımında kullanılacak ürünler arasında peelingler bulunur. Özellikle tırnak kenarındaki etler için peeling işe yarayan bir üründür. Bunun dışında eller üzerindeki ölü deriyi atması açısından da peeling güzel bir üründür. Kişilere maksimum fayda sağladığı bilinir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git