Tırnak Bakımınıza Özen Gösterin

tirnak-bakiminiza-ozen-gosterin
20 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Tırnak Bakımınıza Özen Gösterin

Tırnakların sağlığı çok önemlidir. Tırnaklarınızı güçlendirerek kırılmasını önleyebilirsiniz. Sağlıksız bir tırnak güçsüz bir görünüme neden olacaktır. Sağlıksız beslenmeniz tırnaklarınızı da etkileyecektir. Vitamin az aldığınızda, sebze ve meyve tüketimi az olduğunda tırnaklarınız sarı bir hale dönüşmekte, tırnak etleri ortaya çıkmaktadır. Bitkisel ürün kullanımı ile tırnaklarınıza bakım yapabilir, güçlü tırnaklara sahip olabilirsiniz. Bunun için bakım kürleri hazırlayabilir ve düzenli biçimde kullanabilirsiniz. Tırnak bakımınıza özen gösterin ve bakımınızı aksatmamanız halinde güzel tırnaklara sahip olabilirsiniz. Bunun için belirli ürünler alabilir ve kullanabilirsiniz. Bu ürünlerin bitkisel olması, içinde kimyasal madde olmamasına dikkat etmelisiniz.

Hint Yağı ile Tırnaklarınızı Güçlendirin

Tırnaklarınız için kullanabileceğiniz bitkisel ürünlerden birisi hint yağıdır. Hint yağı bakım kürü kullanımı için gerekli olacak malzemeler arasında 2 çay kaşığı tuz, 1 çay kaşığı hint yağı ve 1 çay kaşığı buğday tohumu yağı gereklidir. Bu malzemeleri bir kap içine koyup karıştırdığınızda ortaya yeni bir bakım kürü ortaya çıkacaktır. Bu bakım kürü hazır olduktan sonra tırnaklarına sürebilir ve 15 dk bekletebilirsiniz. Bekleme sonunda tırnaklarınızı yıkayabilirsiniz. Tırnaklarınızda gözle görülür bir güçlenme meydana gelsin istiyorsanız bunun için bakım kürünü düzenli biçimde uygulamanız gerekmektedir. Bu bakım kürünü fazla yaparak cam kavanoz içinde saklayabilirsiniz. Bu ürünün bozulma durumu yoktur. Ürünü uzun süre boyunca kullanabilirsiniz.Jojoba Yağı ile Sağlıklı Tırnaklara Kavuşun

Jojoba yağı vücut için çok gerekli ve faydalı bir bitkisel üründür. Jojoba yağı saçlarınız için de ideal bir üründür. 3 damla limon yağı, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 çay kaşığı jojoba yağı ile birlikte hazırlayacağınız bu karışımı tırnaklarınızı güçlendirmek için kullanabilirsiniz. Bu karışımı yaparken elinizde başka bir madde olmasına dikkat etmeniz gerekir. Hazırlanan jojoba yağlı karışımı ellerinize sürebilirsiniz. Tırnak dipleri için de ideal olan bu karışım sayesinde tırnaklarınız eskisinden çok daha güçlü bir hale gelecektir. Bu bakımı haftada iki kere uygulamanız uygun olacaktır.

Cila ile Tırnak Bakımı

Cilanın tırnak için ideal bir ürün olduğu yıllardır bilinmektedir. Cila sayesinde tırnaklarınız çok daha güçlü olacak, kolay kırılmayacaktır. Güçlü bir tırnak istiyorsanız her yerde bulabileceğiniz cila satın alabilir ve kullanabilirsiniz.Tırnak cilası ve limon ile birlikte tırnaklarınıza bakım yapabilirsiniz. Bunun için 10 damla limon yeterli olacaktır. Bu bakım ürününü özellikle çok oje süren kişilerin kullanması gerekir. Tırnakları daha parlak bir görünüme kavuşturan bu bakım ürününü sık sık kullanmanızda bir zarar yoktur.

Sirke ile Tırnak Bakımı

Tırnak bakımınıza özen gösterin ve uygun bakım kürleri kullanın.1 tane yumurtanın sarısını, yarım tatlı kaşığı sirkeyi ve 2 yemek kaşığı ananas suyunu bir kase içine koyun ve karıştırın. Sonrasında tırnaklarınızı bu kasenin içinde 15 ile 20 dk arası dinlendirin. Bu ürün tırnaklarınız için çok kullanışlı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git