Tırnak Eti Nasıl Alınır

Tırnak Eti Nasıl Alınır
24 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Tırnak Eti Nasıl Alınır

Güzel ve bakımlı ellere sahip olmak her kadının dış görünüşü için önemsediği bir husus olarak karşımıza çıkıyor. Ellerin genel estetik çerçevesi içindeki önemi gerçekten büyük; günlük yaşamda konuşmalarımızı jetlerle desteklediğimiz için ister istemez karşımızdaki kişilerle iletişimde ellerimiz görsel olarak ön plana geçiyor. Bakımlı ellerin sırrı iyi bir maniküre bağlı olduğuna göre öncelikle tırnakların genel temizliğine dikkat etmek iyi bir başlangıç olacaktır. Tırnak eti nasıl alınır; doğru manikür nasıl yapılır; gözden geçirelim.

 

Başlamadan Önce

İyi bir tırnak bakımı işlemi öncesinde mutlak surette elleri hafif ılık suda bekletmek gerekir. Bu sayede tırnak etleri yumuşayacaktır. Ellerinizi sudan çıkardıktan sonra ihmal etmemeniz gereken bir düğer husus da bir nemlendirici kremle veya masaj yağı kullanmak olacaktır. Şimdi tırnaklarınızı keserek ve törpüleyerek ellerinizi tırnak eti alımına hazır hale getirebilirsiniz.

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tırnak eti nasıl alınır diye merak ediyorsanız hemen belirtelim; bu işlem için kesinlikle profesyonel aletler kullanmalısınız. Piyasada bu amaç doğrultusunda özel olarak üretilmiş makaslar bulmanız mümkün. Ancak bir noktayı gözden kaçırmamak lazım: Tırnak etlerini bu konuda uzman bir kişinin almasında fayda var. Genellikle hanımların kendi kendilerine tırnak etlerini almaları önerilmez çünkü işlem sırasında yapılacak bir hata sağlık sorunlarına yol açabilir. Unutmamak lazım ki tırnak etleri ellerimize mikrop girişini engellemek adına bir bariyer gibi işlev görürler; dolayısıyla tırnak etinin gereğinden fazla ve yanlış kesilmesi enfeksiyonlara davetiye çıkarabilir; ciddi yaralara yol açabilir.  • Tırnak etini alacağınız makas veya penslerin çok iyi sterilize edilmiş olması önemlidir. Günlük hayatta kullanılan zefiran, kolonya gibi maddeler yeterli değildir; yüksek ısı veren özel cihazlar içerisinde aletin belirli bir süre tutulması gerekir.
  • Tırnak etinin, tırnağın bir ucundan başlanıp yarım ay şeklinde tek parça olarak çıkarılması tavsiye edilmektedir. Eğer kesimi parçalı bir şekilde yaparsanız sonradan “batık” sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bu sevimsiz sorunu yaşamamak için kesimi çok dikkatle gerçekleştirmelisiniz.
  • Tırnak eti alımı için kullanılacak makasın mutlak surette sadece sizin tarafınızdan kullanılıyor olmasına dikkat edin; eğer bu işi bir profesyonele yaptırıyorsanız kendi aletinizi yanınızda bulundurun ve her seferinde aynı makasın kullanılmasını talep edin. Hijyen kuralları sizin sağlığınız içindir; unutmayın. Aynı aletin birden fazla kişide kullanımı nedeniyle yaygın bulaşıcı hastalıklar; örneğin hepatit kolayca kişiden kişiye geçebilir.
  • İşlem sonrasında tırnak dipleri enfeksiyona açık hale gelebileceği için en az 4 saat süreyle etkili olabilecek antiseptik ürünlerden faydalanmalısınız.

Kullandığınız ojenin tırnağa doğru uygulanması açısından da tırnak etlerinin alınması önemlidir. Aksi takdirde tırnak üstünde deri katmanı oluşacağından ojenizi her yere eşit ve doğru bir şekilde süremezsiniz. Tırnak eti nasıl alınır; doğru maniküre hazırlık safhaları nelerdir; bilin ve gerekirse manikürcünüzü kendi bilginizle uyarmayı ihmal etmeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git