Tırnak Kırılmalarına Çözüm Önerileri

Tırnak Kırılmalarına Çözüm Önerile
30 Haziran 2017 tarihinde eklendi

Tırnak Kırılmalarına Çözüm Önerileri

Muhteşem kıyafetlerinizi, göz alıcı makyajınızı, alımlı saçlarınızı bunlara uygun bir oje ile taçlandırıp, güzelliğinizi en üst noktaya çıkarabilirsiniz. Renkli ojeler, uzun tırnaklar, tırnak aksesuarları herkesin hoşuna giden detaylardır. Bu noktada tırnakların bakımlı olması en önemli husustur. Bakımlı olmayan tırnaklarda hiçbir tırnak aksesuarı güzel durmayacaktır. Tırnak bakımında tırnaklarınızın çabuk kırılmaması önemlidir. Çabuk kırılan, üzeri soyulan, beyazlamış tırnaklar hiçbir tırnak aksesuarını, ojeyi kabul etmeyecektir. Tırnak kırılmasını birçok sebebi olabilir. Bu sebeplere uygun çözüm önerileri de mevcuttur.

Vitamin Eksikliği

Tırnak kırılmalarının bir sebebi de vücudunuzda çeşitli vitaminlerin eksikliği olabilir. Vitamin eksikliği, beraberinde saç dökülmesi, halsizlik gibi durumları da getirir. Bunu öğrenebilmek için bir hekimden yardım alınmalıdır. Yapılan tahliller sonucunda vitamin eksikliği ortaya çıkarsa doktorun uygun gördüğü vitaminler mutlaka kullanılmalıdır. Bu sayede tırnaklarınız da güçlenecek, kırılmalar görülmeyecektir.

Limon Mucizesi

Eğer vücudunuzda vitamin eksikliği olmadığı halde tırnaklarınız kırılıyorsa, bu genetik bir durum olabilir ya da tırnaklarınız hassas olabilir. Bu durumda tırnak kırılmasına bitkisel çözüm önerileri mevcuttur. Zeytinyağı, tırnak bakımında oldukça etkilidir. Tırnak etlerine, tırnak üstlerine zeytinyağı sürülürse tırnaklar zamanla güçlenecektir. Ayrıca yarım limon, 1 tatlı kaşığı zeytinyağını ılık suyun içine koyun ve karıştırın. Bu karışımın içinde tırnaklarınızı 15 dakika bekletin. Bu karışımı haftanın 3-4 günü tırnaklarınıza uygulayın. Sonucunda oldukça güçlü tırnaklara sahip olacaksınız.Kozmetik Ürünler

Tırnakların kırılmasını önlemek için oje kullanabilirsiniz. Tırnak kırılmasını önleyen ojeler mevcuttur ve düzenli kullanımda tırnakları güçlendirir. Bunun yanı sıra tırnaklarınıza normal oje uygulamanız da tırnaklarını sertleştirecektir. Fakat çok fazla oje sürerseniz tırnaklarınız sararacaktır. Bu nedenle arada bir oje kullanmak gerekir. Çünkü oje kullanımında tırnaklar hava alamamaktadır. Bu durumu engellemek için bazen sade tırnaklar kullanmalısınız. Ayrıca tırnaklar için kullanılan nemlendirici kremlerde E vitamini olmasına dikkat ediniz. Bu sayede kırılan tırnaklarınız daha hızlı uzayacaktır.

Bunlara da Dikkat Etmelisiniz

Tırnak bakımında en önemli noktalardan biri tırnakları düzenli olarak kesmektir. Nasıl ki saç kestirme işlemi düzenli periyotlar halinde yapıldığında saçlar güçlenir ve sağlıklı hale gelir, tırnak bakımında da durum böyledir. Düzenli olarak tırnakların kesilmesi, tırnaklarınızı daha güçlü ve sağlıklı hale getirecektir. Ayrıca soğuk havalarda tırnaklara özen göstermek gerekmektedir. Tırnaklarınızı sürekli nemlendirmezseniz soğuk havalarda da kırılma gözlenebilmektedir. Bunların yanı sıra çeşitli darbelerle, sıcak su etkisiyle tırnak kırılmaları gözlenebilmektedir. Bunları engellemek için özellikle evde temizlik yaparken eldiven kullanmak gerekir. Hem sıcak su tırnakları kırmayacaktır hem de çeşitli kimyasal maddeler içeren temizlik ürünleri cildinize temas etmeyecek ve sağlık problemleri oluşturmayacaktır. Tırnak kırılmaları yaşayan insanlar özel davetler için takma tırnak uygulaması kullanabilmektedir. Siz de bir düğüne, akşam yemeğine, partiye vs. davetliyseniz takma tırnak kullanarak en azından bir süreliğine tırnak kırılmasının getirdiği kısa tırnaklardan kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git