Tırnak Kırılmasını Önleme

Tırnak Kırılmasını Önleme
7 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Tırnak Kırılmasını Önleme

Bayanlar arasında cilt güzelliği, saç güzelliği, ayak bakımı ve tırnak bakımı gibi unsurlar önemli bir rol oynar. Bakımlı olmak isteyen bayanların öncelikle bunlara dikkat etmesi gerekmektedir ki, güzel ve sağlıklı bir görüntüye sahip olabilsinler. Saatlerce kuaförlerde ve güzellik merkezlerinde vakitlerini geçirirken sağlıklı ve hijyenik ortamları tercih etmeleri bayanlar için çok önemli bir detaydır. Güzellik uğruna kimse sağlığından olmak istemez öyle değil mi? Bir bayanın dikkat çeken birçok fiziksel özelliği olduğu doğrudur. Buna örnek olarak bakımlı ve renkli saçlar, yüz güzelliği, zayıf ve sağlıklı bir vücut, diş temizliği ve uzun bakımlı tırnaklar olarak incelememiz mümkündür. Bayanların bakımları için sürekli güncel bilgiler olur. Çünkü yeniliklere fazlasıyla açık olmanın verdiği bir tutumdur bu. Vücut bakımı ile ilgili pek çok şey anlatmak gerekebilir. Fakat biz bu yazımızda tırnak kırılmasını önlemeden bahsedeceğiz.

Bakımlı Tırnaklara Sahip Olmak

Bir bayanın kendine bakmak istemesi, başka kadınlardan gördüğü bakım ritüellerini uygulamak istemesi çok doğaldır. Hele hele bakım yapılan şey güzel görüntüye sahip tırnaklar ise… Uzun ve bakımlı olan tırnaklar erkeklerin ilgisini çektiği kadar bayanların da kendi arasında ilgi çekici özelliğe sahip olabilmektedir. O halde bakımlı tırnaklar için ne yapacağız?

Uzatmak istiyorum fakat bu konuda başarı elde edemiyorum mu diyorsunuz? Tırnak kırılmasını önlemek mi istiyorsunuz? Bunun altında pek çok nedenler bulunmaktadır ve bu nedenleri fark edemiyor olabilirsiniz. Bu sorunlardan bazılarını sıralayacak olursak;  • Kalsiyum eksikliği; kalsiyumun dengelenmesi için birçok vitaminden ve kalsiyum tabletlerden destek almanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü fark etmeden kalsiyumun ve vitamin eksikliğinin etkileri vücudumuzu kuşatabiliyor.
  • Parmak uçlarınızı yeterince kullanmıyorsanız; tırnaklarınızın güçsüz kalmasına ve sağlığını yitirmesine sebebiyet verebilirsiniz. O halde herhangi bir işi yaparken yalnızca tırnaklarınızın denk geleceği kısımları kullanmayın ve bunu iyi ayarlayın. Ufak gördüğünüz hasarlar size büyük bir hasar sağlamış ve tırnaklarınız sağlıklı uzamamış olur.
  • Tırnaklarınızın törpüsü; düzenli bir şekilde olmalıdır. Çünkü siz fark etmeden onların uzaması mümkün değildir. Nasıl bir kişi ilgi ve sevgiye ihtiyaç duyarsa tırnakların bakımını da buna benzetebiliriz. İlgi ve bakımı tırnaklar sever. Törpülendiği takdirde gereksiz kısımları atacak ve düzgün bir uzama şekline girecektir. Düzgün bir şekle girmesi de tırnaklarınızın kırılmasını önleyecektir. Sağlıklı kısımların uzaması da tırnaklarınızın canlı ve parlak görünmesine neden olacaktır.

Manikür Uygularken

Düzenli bir şekilde manikür uygularsanız, ölü hücrelerden arınan tırnaklarınızın sağlıklı uzamasıyla birlikte tırnak kırılmasını önlemede de oldukça etkili olduğunu göreceksiniz. Tırnaklarınıza sürekli oje gibi yabancı maddeleri uygulayarak, tırnaklarınızı küstürmeyin. Sağlıklı losyonlar kullanarak, tırnağı beslerseniz hem uzunluk elde edersiniz, hem de kırılmasını engellersiniz. Bu losyonlar size hayatınız boyunca destek verecektir. Hem görünüşünüz açısından, hem de güzelliğiniz açısından… Bu adımlarla sağlıklı kırılmayan tırnaklara merhaba demeniz dileğiyle.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git