Tırnak Mantarı İçin Doğal Yöntemler

tirnakmantari
18 Eylül 2015 tarihinde eklendi

Tırnak Mantarı İçin Doğal Yöntemler

Tırnak mantarı için doğal yöntemler arayanlara şimdi bu sorunsaldan tamamen kurtulabilmeleri adına bazı tavsiyelerde bulunacağız. Mantar, bakterilerin ürüyerek çoğaldığı ve zamanla tüm bölgeyi kapladığı bir hastalık türüdür. Önüne geçilmemesi durumunda kötü koku yapmakla beraber devamlı kaşıntı hissi ve giderek çoğalma gibi sorunsallar ile karşılaşma durumu söz konusu olabilmektedir.

Daima doğru bir bakım uygulanmalı ve tırnak mantarı için doğal yöntemlerde de bu gibi yollar izlenmelidir. Eğer doğru bir yol izlenirse, tırnak mantarına da etkili ve kalıcı bir sonuç getirilebilir. Bugüne kadar milyonlarca kişi tırnak mantarından kurtulabilmek için bazı bitkisel formüller denedi. Kimisi başarılı olurken, kimisi ise doktor kontrolü ile bu durumun üstesinden geldi. Bakımı biraz zor ve zahmetli olsa da, zamanla yok olmasını önlemek açısından da daima doğru formüller uygulanmasında fayda vardır.

Tırnak Mantarına Bitkisel Ürünler!

  1. Sarımsak ile Tedavi!

Direkt olarak bir diş sarımsağın kabuğunu soyun ve suyunu direkt olarak mantarın olduğu bölgeye sürün. Sabaha kadar burada kalmasını sağlayın ve duş alırken ayaklarınızı yıkayın. Böylelikle kısa zaman içerisinde mantardan kurtulduğunuzu göreceksiniz!  1. Çay ağacı yağı ile Tedavi!

Herhangi bir aktardan direkt olarak çay ağacı yağı satın alabilirsiniz. Daha sonra 2 litre kadar ılık su içerisine 40-50 damla arasında çay ağacı yağı ekleyin ve 20 dakika boyunca ayaklarınızı bu suda bekletin. Daha sonra ayaklarınızı çıkartın ve pamuklu, temiz havlu ile tamamen kurulamaya özen gösterin!

Bu 2 yöntemle beraber tırnak mantarı için doğal yöntemler ile tedavi yapılabilir.

Mantar Tedavisinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Her gün ayakkabı değiştirmeye ve gündelik olarak ayakkabınızı havalandırmaya,
  • Ayakkabılarınızın tabanını sık sık değiştirmeye,
  • Başkasının terliğini veya ayakkabısını kullanmamaya,
  • Çorabınızı her gün değiştirmeye ve evde ayaklarınızdan çıkartıp, hava almasını sağlamaya,
  • Ayaklarınızı her gün yıkamaya,
  • Tamamen kurulamaya ve nemli kalmamasına

Dikkat edilmelidir! Bu gibi yollar izlenirse ayak mantarı veya tırnak mantarı olarak adlandırılan sağlıksız durumdan tamamen arınabileceğiniz gibi, kısa bir yolla da kurtulma şansı mümkün olabilir. Bu yöntemleri sık sık uygulamaya ve tedavinizi de aksatmamaya dikkat edin!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git