Tırnak Serumları ve Besleyici Tırnak Cilaları

Tırnak Serumları ve Besleyici Tırnak Cilaları
8 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Tırnak Serumları ve Besleyici Tırnak Cilaları

Güzel ellere sahip olmak sağlıklı ve bakımlı eller ve güçlü tırnaklarla mümkündür. Günümüzde oldukça trend olan nail art tekniklerini uygulayabilmemiz için öncelikli tırnaklarımı sık kırılma yırtılma ve sararma gibi sorunlardan arındırmamız gerekmektedir. Siz de çeşit çeşit manikür tekniklerini rengârenk uzun tırnaklarınızda rahatça uygulamak istiyorsanız öncelikle tırnak bakımınıza gereken önemi göstermeniz gerekmektedir. El ve tırnak bakımı düzenli yapılmadığı halde ellerde soğuğun etkisiyle oluşan çatlaklarda ve kızarıklıklarda tırnaklarımızı sık kırılma ve lekelerden koruyamayız. Güzel ve sağlıklı ellere sahip olmak istiyorsak yapmamız gerekenler oldukça basit.

El ve Tırnak Bakımında Püf Noktalar

 • Manikürümüzü kesinlikle aksatmamalıyız. Tırnaklarımızda biriken ölü derilerden ve şekilsiz tırnaklardan kurtulmak için en az haftada bir kez manikür yaptırmamız veya gerekli ekipmanlar ile evde kendimiz yapmalıyız. Manikür yaptığımız ya da yaptırdığımız malzemelerin temiz olmasına dikkat etmeliyiz.
 • Ellerimiz üzerinde biriken ölü hücreleri temizlemek için granüllü el sabunlarından ya da el scrublarından yardım alabiliriz.
 • Kireç oranı yüksek sular, soğuk havalar gibi etkenler ellerimizin nem dengesini bozar ve çatlamalara neden olabilir. Ellerimizi bu tarz faktörlerden korumak için günde 3-5 kez nemlendirmeliyiz. Nemlendirici el bakım kremlerimizi hızlı emilen parfüm, paraben gibi el sağlığımıza olumsuz etkisi bulunan maddeleri içermeyen, ellerimizde oluşabilecek yaralara maksimum iyileştirici etkisi bulunan ve cilt tipimize uygun olanlar arasından seçmeliyiz.
 • Tırnaklarımızı manikür işleminden belirli bir süre sonra ojelemeliyiz. Tırnaklarımızın nefes alması için oje sürmeyi bir gün sonraya ertelemenizi öneririz.
 • Şayet sık kırılan güçsüz tırnaklara sahip iseniz tırnaklar için özel hazırlanmış güçlendirici serum ya da multivitaminli tırnak cilalarından yararlanabilirsiniz.
 • Nemlendirme işleminiz için el bakım kremleri yetersiz kalıyor ise, herhangi bir kozmetik mağazasında fazlasıyla çeşidi bulunan el maskelerinden yardım alabilirsiniz.
 • Tırnaklarınızın daha güçlü olması için serum ya da multivitaminli tırnak cilası kullanmak istemiyorsanız evde kendiniz de tırnak bakım kürü hazırlayabilirsiniz.


Tırnak Serumları ve Tırnaklara Yararlı Cilalar

 • Tırnak serumları güçsüz ve çabuk kırılan tırnakları A,E ve O vitaminleri, biyotin ve gelişmiş peptit teknolojisi yardımıyla tırnakları sağlıkla ve hızlıca uzatmayı hedefler.
 • Genellikle iki hafta düzenli kullanımda etkisini gösteren tırnak serumlarını her gün bir damla ojeli veya ojesiz tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize masaj yaparak uygulayınız.
 • Tırnaklarınızı ısırıp, koparıyor iseniz bu alışkanlığınızdan kurtulmak ve uzun tırnaklara sahip olmak için acı tat veren renksiz tırnak cilalarından kullanabilirsiniz.
 • Şeffaf renkli içinde birçok vitamin bulunduran multivitaminli tırnak cilalarını renkli ojenizin altına uygulayabilirsiniz.
 • Renkli ojenizin üstüne şeffaf parlatıcı ojelerden sürerek tırnağınızı sertleştirebilir, kırılmasını zorlaştırabilirsiniz.

Siz de renk renk, uzun ve bakımlı tırnaklara sahip olmak, yeni akım nail art çeşitleriniz rahatça uygulayabileceğiniz tırnaklar istiyorsanız sıraladığımız bakım tüyolarını dikkate almanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git