Tırnak Uzatmak İçin Sağlıklı ve Doğal Yöntemler

Tırnak Uzatmak İçin Sağlıklı ve Doğal Yöntemler
15 Mart 2017 tarihinde eklendi

Tırnak Uzatmak İçin Sağlıklı ve Doğal Yöntemler

Her kadın bakımlı ellere sahip olmak ister. Bakımlı bir el nasırsız ve yumuşak olmalıdır. Bunun yanı sıra bakımlı bir elde olmazsa olmaz bir diğer unsur ise tırnakların bakımıdır. Tırnakların yalnızca manikürlü olmasından ziyade sağlıklı bir biçimde uzaması da ellere hoş bir görünüm verecektir. Tırnaklarınız sağlıksız bir biçimde uzuyorsa bunun için farklı yöntemler uygulayabilirsiniz. Tırnak uzatmak için sağlıklı ve doğal yöntemler tercih edebilirsiniz. Bu yöntemleri yazımızı okuyarak öğrenebilir ve evinizde uygulayabilirsiniz. Yöntemler için gerekli olan malzemelerin tamamı doğal olacağı için ellerinize ve tırnaklarınıza herhangi bir zarar gelmeyecektir.

Zeytin Yağı ile Doğal Tırnaklar

Tırnaklarınızın doğal bir biçimde uzamasını istiyorsanız zeytin yağı kullanımı yapabilirsiniz. Zeytin yapını her yerde uygun fiyata bulabilir ve satın alabilirsiniz. Sağlıklı tırnaklara sahip olmak için her gece yatmadan önce zeytin yağını ılık bir hale gelinceye kadar ısıtın ve daha sonrasında bu zeytin  yağını tırnaklarınıza masaj yapar bir biçimde sürün. 5 dakika mesaj yaptıktan sonra eldiven giyerek yatabilir ve tüm geceyi bu şekilde geçirebilirsiniz. Tüm gece bu şekilde uyumanız tırnaklarınıza gereken bakımı sağlayacak bir unsur olacaktır. Bu işlemi her gün yapmanız etkili olacaktır. Diğer bir yöntem olarak ise ılık zeytinyağı dolu bir kabın içinde ellerinizi bekletin ve sonrasında ellerinizi bu kadın içinde 10 dakika boyunca bekletin. Bu işlemi de günlük olarak tekrarlamanız sayesinde tırnaklarınız çok daha güçlü bir hale gelecektir.Hindistan Cevizi Yağı ile Tırnaklara Bakım

Hindistan cevizi yağı kullanımı yaparak tırnaklarınıza bakım yapabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı oldukça besleyici bir ürün olarak kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Bu kullanım için her gece yatmadan önce hafif derece ısıtılmış hindistan cevizi yağını ellerinize ve tırnaklarınıza sürün. Daha sonrasında dairesel hareketler ile ellerinize kan dolaşımını hızlandıracak bir biçimde masaj yapabilirsiniz. Hindistan cevizi yağının içine bir miktar bal ve biberiye yağı dökerek de bakım suyu hazırlayabilirsiniz. Sonrasında ise bu bakım suyunun içine ellerinizi koyun ve bir süre boyunca bekleyin. 15 dakika beklettikten sonra ellerinizi yıkayabilirsiniz. Sağlıklı bir ele kavuşmak için bu işlemi haftada 2 kere yapmanız uygun bir seçim olacaktır.

Portakal Suyu ile Tırnak Bakımı Yapın

Portakal suyu kullanımı yaparak tırnaklarınızın doğal bir biçimde uzamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için taze portakal suyunun içinde ellerinizi bir süre bekletebilirsiniz. 10 dakika beklemek karışımın etkisini göstermesi açısından yeterli olacaktır. Bu kullanım sonrasında ile ellerinizi ılık su ile durulamanız etkili olacaktır. Bu işlemi günlük olarak tekrar ederek sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz. Karışımı hazırlamak için taze portakal suyu kullanımı yapılmasına dikkat edilmelidir. Tırnak uzatmak için sağlıklı ve doğal yöntemler tercih ederek sağlığınızı korumayı başarabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git