Tırnak Yeme Alışkanlığı Çözüm

tirnak-yeme-aliskanligi-cozum
3 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Tırnak Yeme Alışkanlığı Çözüm

Son zamanlarda sıklıkla yaşanan bir sorun olan, Tırnak yeme alışkanlığı çözüm seçenekleri arasında neler bulunmaktadır? Genellikle, stres, bunalım ve endişe anlarında ortaya çıkan ve bilinçdışı bir davranış olan tırnak yeme alışkanlığı, kişisel olduğu kadar, sosyal açıdan da kontrolsüz bir davranıştır. Tırnak yeme alışkanlığının, insan sağlığını olumsuz yönde etkilemesinin en büyük sonucu, parmaklarınızın arasında bakterilerin oluşmasıdır. Enfeksiyona kadar yol açabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Şimdi, tırnak yeme alışkanlığından nasıl kurtulabileceğinizi açıklamak istiyoruz.

Tırnak Bakımında Neler Yapabiliriz

  • Tırnak yemek, saplantılı bir durum haline gelmiş olabilir. Tırnaklarınızı sağlıklı tutmalı ve bakımlarını yapmalısınız. Manikür kitlerinde bulunan törpü, küçük bir makas, manikür kürdanı ve tırnak kesme makası benzeri manikür kitlerini, çantalarınızda bulundurmalı ve yediğiniz tırnakları kesmeli, düzeltmelisiniz. Hafta içerisinde en az bir defa manikür yapmaya gayret edin. İlk önceliliğiniz, tırnaklarınızı kesmeniz olacaktır. Sonrasında, losyon veya zeytinyağını ılık su içerisinde tırnaklarınızı, yaklaşık beş dakika kadar bekletin. İşleminiz bittiğinde ellerinizi kurulamalı ve kütikül kremiyle desteklemelisiniz.
  • Tırnak yeme alışkanlığı çözümlerinden birisi de, eczanelerde bulunan tırnak bakım ürünleri olmaktadır. Tırnak cilaları, tırnak yeme engelleyici krem ve yağları kullanışlı ve oldukça etkilidir. Bu ürünlerin ekstra özellikleri arasında, başparmak emmeyi engellemesi de bulunmamaktadır. İçeriğinde bulunan, kırmızıbiber özü benzeri maddeler sebebiyle tadının acı olduğunu söylemeliyiz. Kolayca yıkanabilir olmasından dolayı, rahat bir kullanım sunmaktadır.


Tırnak Yeme Alışkanlığını Nasıl Yeneriz

  • İlk olarak, neden tırnak yediğinizi bulmaya çalışmalısınız. Küçük bir zaman dilimi sebebiyle bile bu alışkanlığı kazanabilirsiniz. Tırnak yeme alışkanlıklarının temel nedenleri arasında, stres, sıkıntı, endişe ve korku anları bulunmaktadır. Yaşamınızda, hiç unutamadığınız ve sizi oldukça derinden etkileyen bir olay, bu alışkanlığı tetiklemiş olabilir. Hangi koşullarda ve ne zaman tırnak yeme alışkanlığınızın oluştuğunu bulabildiyseniz, mücadele etme süreciniz daha kolay olacaktır. Hayatınızdan strese ve korkuya yol açabilecek faktörleri atmalı ve bu sorunu yenmeye çalışmalısınız.
  • Bu olumsuz alışkanlıktan kurtulmanız için, enerjinizi farklı ve güzel alışkanlıklara harcamanız gerekmektedir. Çoğu insanda görülen ortak tepki, can sıkıntısı kaynaklı elleri kullanma durumudur. Stres toplarının bu noktada etkili olacağını ve kullanabileceğinizi ekleyelim. Tırnaklarınızı yeme gereksinimi duyduğunuz anda, stres topunu elinize almalı ve sıkmaya başlamalısınız. Stres topunun yanında, örgü, çizim yapma, dikiş, dantel ve boyama benzeri el işleriyle de meşgul olabilirsiniz. Farklı ve güzel alışkanlıklar edinebilir, kısa yürüyüşler yapabilirsiniz. Kitap okumalı, size moral verecek filmler izlemeli, arkadaşlarınızla zaman geçirmelisiniz. Birçok sosyal aktivitenin, sizler için oldukça faydalı olacağını aklınızdan çıkarmayın. Vazgeçilmez bir sorun olmadığını ve Tırnak yeme alışkanlığı çözümleri arasında, ruhsal sağlığın önemli olduğunu ve yaşamsal birçok alanda, sosyal ve kişisel faydası olabilecek uğraşlar edinmekle çözülebileceğini söylemek istiyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git