Tırnaklar İçin Doğal Bakım Maskeleri

Tırnaklar İçin Doğal Bakım Maskeleri
21 Ocak 2017 tarihinde eklendi

Tırnak bakımınızı aksatmamanız çok önemlidir. Eller sosyal hayatımızı çok etkileyen bir vücut parçamızdır. Ellerinizin bu sebeple sürekli bakımlı olması gerekir. Tırnaklarımızın bakımlı olması için düzenli biçimde manikür yapmak gereklidir. Tırnaklarla ilgili olarak manikür yapmak dışında belirli bakım ürünlerinin de düzenli kullanımı şarttır. Kadınların en büyük sorunlarından sağlıklı tırnak uzamamasıdır. Bunun için belli başlı ürünleri kullanarak tırnaklarınızın sağlıklı bir biçimde uzamasını sağlayabilirsiniz. Tırnaklar için doğal bakım maskeleri hazırlamak için gerekli bakım kürleri aşağıda yer almaktadır.

Zeytinyağı Kullanımı

Tırnaklara ve vücudun birçok bölgesine etki eden zeytinyağını tırnaklarınızda düzenli olarak kullanabilirsiniz. Zeytinyağı sayesinde tırnaklar daha bakımla bir hale gelmekte, güçlenmektedir. Zeytinyağı içinde bulunan E vitamini sayesinde zarar görmüş, kırılmış tırnaklarınız daha bakımlı olacak ve düzgün bir biçimde uzayacaktır. Zeytinyağını yatmadan önce tırnaklarınıza ve çevresine masaj yapar biçimde 5 dakika boyunca sürün. Daha sonrasında elinize eldiven takın ve bu biçimde uyuyun. Bu maskeyi her gece uygulamanız gerekli etkiyi sağlayacaktır. Bunun dışında diğer bir uygulama olarak bir kabın içine ılık zeytinyağı koyun ve ellerinizi bu kabın içine batırın. Bu biçimde 15 dakika bekledikten sonra ellerinizi yıkayabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı KullanımıHindistan cevizinin yağının  etki etmesi için düzenli kullanım gereklidir. Hindistan cevizi yağını alın ve ellerinize masaj yapar biçimde sürün. Özellikle tırnakların olduğu bölgeye masaj yapar biçimde sürmek gereklidir. Sonrasında su ile ellerinizi durulayabilirsiniz.Bu işlemi her gün yapabilirsiniz hiçbir zararı yoktur. Hindistan cevizi yağı tırnaklar için çok yararlı olan bir maddedir. Bu yağ ile tırnaklarınız kısa süre içinde güçlenecektir.

Portakal Suyu ile Tırnak Bakımı

Portakal suyu cildinizin yanı sıra tırnaklarınıza da iyi gelen bir maddedir. Bu karışımı alın ve sonrasında bir kabın içine koyun. Ellerinizi bu kabın içinde 10 ile 15 dakika arasında bir sürede bekleyin ve sonra yıkayın. Bu karışım tırnakların hızla ve sağlıklı bir biçimde uzamasını sağlayacaktır. Diğer bir madde olarak bu karışım düzenli kullanılmalıdır. Bu maskeyi her gün uygulayabilirsiniz.

Limon Kullanımı

Limon birçok cilt maskesinde yer alan özel bir üründür. Cilt için çok faydası olan limon suyu tırnakları da daha bakımlı bir hale getirmektedir. Bunun için etkili olan maddelerden birisi de limonun içinde yer alan C vitaminidir. C vitamini sayesinde tırnaklar çok daha güçlü bir hale gelmektedir. Limonu kullanabilmek için 1 yemek kaşığı limon suyu ve 3 yemek kaşığı zeytinyağı gereklidir. Bu iki karışımı bir kap içinde karıştırın ve sonrasında masaj yapar biçimde tırnaklarınızın üstüne sürün. 10 dakika bekletmek ve karışımı her gün kullanmak yeterli olacaktır. Tırnaklar için doğal bakım maskeleri hazırlarken bu önemli maddelere dikkat edilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git